Gorąca wygrana

Emocjonujące spotkanie w gorącej atmosferze oglądali licznie zgromadzeni kibice JUWe i Soły Kobiernice. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3-2 a gole dla JUWe zdobywali Hornik (26 i 77 minuta) oraz Cibor (54 minuta). Zagraliśmy w następującym składzie Pieczonka - Michalak, Szlosarek, Braś, Gurbisz, Koczy, Matusz, Czupryna (85 Krzczuk), Hornik (78 Chrząścik), Kobyłko (46 Jakubczyk), Cibor.

Upalna pogoda nie sprzyjała rozgrywaniu meczu jednak zawodnicy obydwu drużyn zafundowali na emocje piłkarskie od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwsza akcja JUWe w 2 minucie lecz niedokładne podanie nie dociera do Kobyłki. W 8 minucie szybka kontra gości i napastnik z Kobiernic strzałem w długi róg strzela gola. Minutę później mogło być 2-0 a po niedokładnym podaniu w sytuacji sam na sam wykazuje się Pieczonka. W 26 minucie doprowadzamy do wyrównania a podanie Cibora w pole karne dobija Hornik z 10 metra. W rewanżu  goście przeprowadzili szybką kontrę w wyniku której napastnik staje oko w oko z Pieczonka jednak przegrywa pojedynek z naszym bramkarzem. W 36 minucie stuprocentowa sytuacja dla JUWe a po dokładnym podaniu Hornika w sytuacji sam na sam znajduje się Kobyłko jednak strzał odbija bramkarz Soły. W 43 minucie po wrzucie piłki z autu zawodnik gości uderza przewrotką pod poprzeczkę bramki i tylko Pieczonka wie jak udaje mu się przenieść piłkę nad bramką. Po pierwszej połowie remi ze wskazaniem na przyjezdnych z Kobiernic. Po przerwie dalej trwa wymiana ofensywnych akcji. W 50 minucie piłka po uderzeniu głową mija minimalnie bramkę JUWe. W 54 minucie koronkowa akcja JUWe. Kilka dokładnych podaniach zakończonych dokładną wrzutką na 6 metr gdzie niepilnowany Cibor strzela głowa do bramki obok bramkarza. W 73 minucie szybka kontra gości zakończona golem wyrównującym i ponownie napastnik strzela gola uderzeniem w długi róg bramki. Reakcja JUWe jest błyskawiczna bo w 77 minucie ponownie wychodzimy na prowadzenie. Szybka akcja z wymiana kilku podań, piłkę przed szestnastką otrzymuje Matusz, który zagrywa do nadbiegającego Hornika a ten strzałem w długi róg zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu. W 88 minucie wyprowadzamy szybką kontrę, wślizgiem na bramkę uderza Krzczuk jednak bramkarz gości odbija piłkę zmierzającą do bramki. W 90 minucie błąd przy wybiciu piłki popełnia bramkarz gości piłka wpada pod nogi Jakubczyka lecz strzał z 30 metrów do pustej bramki był niecelny. W końcówce meczu goście starają się doprowadzić do wyrównania wrzutami piłki z autu i z rzutów rożnych jednak nasza obrona grała pewnie i skutecznie. Wygrywamy mecz i notujemy świetny start sezonu bo po dwóch meczach mamy 6 punktów. A w kolejnym spotkaniu zagramy w Wilkowicach, zespołem który nie zgodził się na zmianę terminu sobotniego meczu.