Skromna wygrana

W samo południe sobotnie JUWe wygrywa z beniaminkiem ze Studzionki 1-0. Jedynego gola dla JUWe zdobywa już w 3 minucie Matusz. Zagraliśmy w składzie Pieczonka - Michalak, Szlosarek, Braś, Gurbisz, Koczy, Matusz, Czupryna, Hornik (70 Kobyłko), Musiolik, Cibor (80 Chrząścik).

Przed meczem pozycja w tabeli wskazywała faworyta tego meczu. JUWe miało pewnie i wysoko pokonać 'czerwoną latarnię' rozgrywek. Zaczyna się zgodnie z planem bo już w 3 minucie Matusz strzela gola strzałem z pola karnego. Szybko strzelona bramka zdekoncentrowała naszych zawodników bo od tej pory mamy festiwal niewykorzystanych sytuacji. Goście pomimo straty gola nie zmieniają taktyki i grają głęboko defensywnie i czekają na kontrę dającą wyrównanie. Czekali, czekali i się doczekali w 44 minucie jednak w sytuacji sam na sam górą był bramkarz Pieczonka. Po przerwie dalej bardziej walczymy z własnym brakiem skuteczności jak z przeciwnikiem. Bohaterem meczu zostaje bramkarz gości, który  broni wszystkie strzały zmierzające do bramki lub z pomocą przychodzą słupek i poprzeczka. Przed szansą stają Czupryna, Cibor, Kobyłko, Musiolik, Matusz, Chrząścik jednak bramka jest zaczarowana. W końcówce meczu odważniej ruszają goście starając się o wyrównanie jednak ich ataki zatrzymują nasi obrońcy i bramkarz. Kończymy mecz wygrywając 9 mecz w sezonie utrzymując 4 miejsce w tabeli. Zawodnikiem meczu uznano bramkarza Pieczonkę za zachowanie czystego konta szczególnie po akcji w 44 minucie broniąc strzał w sytuacji sam na sam. W przypadku straty bramki ten mecz mógł się potoczyć całkiem inaczej. a tak "lokomotywa jedzie dalej"