Rezerwa w klasie B - statystyki

Pierwszy sezon drugiej drużyny w rozgrywkach seniorów za nami. Drużyna powstawała w ekspresowym tempie i została zgłoszona tuż przed samymi rozgrywkami. W związku z powyższym nie była przygotowana do rozgrywek poza kilkoma zawodnikami trenującymi z pierwszą drużyną oraz kilkoma juniorami. Obawialiśmy się że zawodnikom minie zapał po kilku porażkach na szczęście się myliliśmy. Przybywało co chwilę nowych zawodników, dodatkowo w przerwie zimowej doszło kilku kolejnych i na zakończenie sezonu okazało się że mieliśmy najliczniejsza ekipę w klasie B. Prawie w każdym meczu wykorzystywaliśmy limit 7 zmian bo wszyscy zawodnicy powoływani na mecz chcieli zagrać nawet kilka minut. A wyniki sportowe ? mogło być lepiej, mogło być gorzej. Sezon oceniamy na dobry z plusem. Zabrakło oczywiście kilku punktów więcej bo przegrywaliśmy lub remisowaliśmy na własne życzenie najczęściej w końcówkach meczu. Zabrakło doświadczenia, niekiedy cwaniactwa piłkarskiego no i w niektórych meczach sił ale te elementy powinny pojawić się już w kolejnym sezonie. Klasy B będzie na pewno silniejsza bo spadły aż 3 drużyny z klasy A jednak my też będziemy silniejsi. Na pewno drużynę czeka kilka zmian organizacyjnych by osiągnąć większy sukces sportowy no i przygotować niektórych zawodników do gry na wyższym poziomie i mogli stanowić o sile pierwszej drużyny w najbliższej przyszłości i kolejnych sezonach.

Oto statystyki po sezonie.

STATYSTYKI - sezon 2022/2023

Ilość meczów : 26

Ilość punktów - 27 (12 jesień + 15 wiosna) - u siebie 16, na wyjeździe 11

Ilość zwycięstw - 6 - u siebie 4, na wyjeździe 2

Ilość remisów - 9 - u siebie 4, na wyjeździe 5

Ilość porażek 11 - u siebie 5, na wyjeździe 6.

Bramki : 43 - 54 (- 11) - u siebie : 22-23 (-1), na wyjeździe: 21-31 ( -10)

Kadra - w rozgrywkach wzięło udział 35 zawodników. Najwięcej meczy rozegrali: Kudela 26 (wszystkie mecze) Piotr Haśnik 25 meczy, Mikolasz, Kamil Haśnik 24 mecze, Patryk Haśnik, Mendrowski, Tylkowski 22 mecze, Staniec 21 meczy, Jurek, Michalak 20 meczy, Jakubczyk, Rodak 17 meczy, Kozieł, Liszka Mateusz 16 meczy, Wytrykus, Tomczok 13 meczy, Grabowski 12 meczy, Kolano, Toborek 11 meczy, Dziubany, Kiwior, Kobyłko 10 meczy, Pisarzowski 8 meczy, Zawodny 6 meczy, Dziadek, Pajor 5 meczy, Wojnar, Sucholas 4 mecze, Demko, Liszka Tomasz 3 mecze, Puto 2 mecze, Banaś, Hornik, Kwiatkowski, Pieczonka po 1 meczu.

Bramki strzelali – Piotr Haśnik 17 bramek, Tylkowski, Jakubczyk po 7 bramek, Kobyłko 5 bramek, Kudela 3 bramki, Toborek, Haśnik Patryk po 2 bramki, Haśnik Kamil, Wytrykus, Rodak, Michalak, Sucholas, Dziubany po 1 bramce.

Otrzymaliśmy bardzo mało kartek najmniej w lidze w sumie 30. Czerwone kartki w liczbie 3 – Jakubczyk, Mendrowski, Pajor oraz 1 czerwoną w konsekwencji dwóch żółtych Kiwior.

Najwięcej kartek żółtych otrzymali Rodak 5, Jakubczyk, Mendrowski, Kudela po 3, Haśnik Patryk, Jurek, Kiwior, Kolano, Mikolasz, Toborek po 2, Demko, Haśnik Piotr, Kozieł, Liszka Tomasz, Staniec, Tylkowski po

A przed nami kolejny sezon z nowymi wyzwaniami w klasie B pod wodzą trenera Mikolasza. Zaczynamy przygotowania z początkiem sierpnia 2023. Do zobaczenie w kolejnym sezonie.