Pogrom w Jankowicach

Wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy JUWe w meczu ze Zniczem Jankowice. Wygrana 7-1 po bramkach A. Gąsiora 2 (3 i 9 min), Drabika (38 min) Czupryny (43 min), Nygi (61 min), Kwiatkowskiego z karnego (69 min), Haśnika (88 min) daje nam pozycje wicelidera z największą liczbą strzelonych bramek.

Od początku meczu faworyt był tylko jeden i w pierwszych minutach pokazał klasę. W 3 minucie po rzucie wolnym Gąsior otrzymał piłkę 7 metrów od bramki, odwraca się i strzela w krótki róg na 1-0. W 9 minucie po rzucie rożnym Hornik zakręca w polu karnym obrońcami i strzela na bramkę, piłkę odbija bramkarza ta uderza o poprzeczkę i dopełnia formalności z 2 metrów Gąsior. Stwarzamy kolejne sytuacje jednak zawodzi w kolejnych minutach skuteczność. W 27 minucie Gąsior z 5 metrów nie trafia w bramkę a w 34 minucie Nyga w sytuacji sam na sam będąc na 7 metrze nie podaje zamiast strzelać do pustej bramki. Na szczęście w 38 minucie zamykamy mecz. Po rzucie rożnym Banaś dogrywa głową na 11 metr i niepilnowany Drabik przewrotką strzela 3 gola. Do końca 1 połowy całkowicie dominujemy nad załamanym przeciwnikiem i w 43 minucie Czupryna strzela gola z ponad 30 metrów lobując bramkarza strzałem pod poprzeczkę. Bramka meczu i do przerwy wygrywamy 4-0. Po przerwie wychodzimy rozluźnieni i mecz jest chaotyczny i wyrównany. W 56 minucie Kwiatkowski udanie interweniuje w sytuacji sam na sam. Po tej akcji wracamy na właściwe tory i zaczynamy pokaz gry w piłkę. W 61 minucie po akcji prawą stroną Puto dogrywa w pole karne i Nyga strzela do pustej bramki na 5-0. W 69 minucie piłka trafia w rękę obrońce gospodarzy i Kwiatkowski z karnego zdobywa 6 gola. Tworzymy kolejne sytuacje. Hornik w sytuacji sam na sam lobuje bramkarza lecz ten przenosi piłkę nad poprzeczką, a w kolejnej akcji Drabik w sytuacji sam na sam zamiast strzelać wykonuje kilka zwodów i obrońcy blokują strzał. Niestety w 76 minucie tracimy gola po błędzie obrońców ale po chwili tworzymy kolejne akcje stuprocentowe. Hornik strzela z 20 metrów minimalnie nad poprzeczką, Błąkała w sytuacji sam na sam trafia w słupek i w końcu Haśnik w 88 minucie w sytuacji sam na sam spokojnie strzela obok bramkarza do pustej bramki. Wygrywamy 7-1 i w naszej drużynie widać zwyżkę formy. Zawodnikiem meczu został Damian Czupryna debiutujący w JUWe, strzelec najpiękniejszej bramki meczu. Pomimo że był to jego pierwszy mecz, odbył z drużyną 1 trening, szybko zintegrował się z drużyną i pokazał momentami klasę i poziom naprawdę wysoki. Gratulujemy nagrody.