Podsumowanie rundzie jesiennej seniorów

Runda jesienna w ocenie trenera Grzegorza Chrząścika jest pozytywna ze wskazaniem na rewelacyjną jednak do pełni szczęścia zabrakło kilku pechowo straconych punktów szczególnie w dwóch ostatnich meczach.

W nowym sezonie 2023/24 do drużyny dołączyło kilku zawodników którzy nie tylko podnieśli rywalizację w drużynie ale podnieśli poziom sportowy i mentalny drużyny.

Sezon zaczynamy w dobrych nastrojach z planami walki o środek tabeli i bezpieczne utrzymanie tym bardziej ze w ramach reorganizacji rozgrywek spada z ligi tylko jedna drużyna. Pierwszy mecz w Bestwinie potwierdza dobre przygotowanie do sezonu gdzie wygrywamy 1-0. Drugi mecz z beniaminkiem z Sołą Kobiernice to huśtawka nastrojów jednak końcowy wynik 3-2 dla JUWe daje nam drugie zwycięstwo. W kolejnym meczu w Wilkowicach przynosi nam zimny prysznic a porażka 7-1 studzi nastroje w drużynie i jak się później okazało była kluczem do dobrze rozegranej rundy. 4 kolejka i mecz z rezerwami LKS Goczałkowice to najlepszy mecz w tym sezonie. Zmiany wyników i nastrojów co kilka minut, wielkie emocje i wygrana z faworytem 4-3 daje dużo satysfakcji. W 5 kolejce gramy z Pasjonatem Dankowice i po spokojnym meczu wygrywamy 2-0. 6 kolejka to derby na Paprocanach z ZET jednak bezbramkowy remis odbieramy jako całkowicie zasłużony bo obydwie drużyny miały swoje okazje na zwycięstwo. W 7 kolejce podejmujemy Rotuz Bronów pewnie wygrywamy 3-2 jednak w wyniku rozluźnienia w końcówce meczu mogliśmy stracić dwa punkty. 8 kolejka przynosi mecz w Pszczynie w kałużach wody, które pomogły odnieść gospodarzom wygraną 2-1 chociaż w końcówce zasłużyliśmy na remis. W 9 kolejce w „piłkarskich szachach” spokojnie punktujemy Czarnych Jaworze 2-0 a w kolejce 10 pewnie pokonujemy na wyjeździe KS Międzyrzecze. Kolejka 11 to mecz z liderem i faworytem rozgrywek Drzewiarzem Jasienica. Niestety ponosimy porażkę 0-2 jednak w drugiej połowie dominowaliśmy zdecydowanie nad faworytem. Kolejka 12 i wyjazd do Zabrzega przynosi kolejne 3 punkty po wygranej 1-0 jednak po naszych zawodnikach widać coraz większe zmęczenie runda co potwierdza kolejny mecz z beniaminkiem ze Studzionki bo wygrana 1-0 to zbyt skromny wynik jak na różnice pomiędzy obydwoma drużynami. Przedostatnia kolejka to mecz z sąsiadem zza miedzy Piast Gol Bieruń jednak pomimo kilku stuprocentowych sytuacji nie jesteśmy w stanie strzelić żadnego gola i bezbramkowy remis traktujemy jako porażkę. Ostatni mecz rundy to spotkanie z BKS Stal Bielsko Biała i niestety przegrywamy 1-2 jednak goście zagrali najlepszy mecz w rundzie szczególnie w pierwszej połowie a pogoń w drugiej części meczu przyniosła tylko bramkę kontaktową.

Oto statystyki po rundzie jesiennej.

Po rundzie jesiennej zajmujemy 5 miejsce. Zdobywamy 29 punktów za 9 zwycięstw oraz 2 remisy, stosunek bramek 22-20.

STATYSTYKI - sezon 2023/2024 - jesień 2023

Ilość meczów 15 – na własnym boisku 7, na wyjeździe 8

Ilość punktów - 29 - na własnym boisku 15, na wyjeździe 14

Ilość zwycięstw - 9 - na własnym boisku 5, na wyjeździe 4

Ilość remisów - 4 - na własnym boisku 0, na wyjeździe 3.

Ilość porażek 6 - na własnym boisku 2, na wyjeździe 2

Bramki : 22 - 20 (+2) - u siebie 14-11 (+2), na wyjeździe : 8-9 (-1),

W rozgrywkach uczestniczyło 20 zawodników. W lecie do klubu przybyli – Matusz (MRKS Czechowice - Dziedzice), Musiolik (LKS Bobrek), Olszewski (Ogrodnik Cielmice)

Odeszli z klubu – Matysek (Unia Oświecim), Żytka (koniec gry), Józefowicz (ZET Tychy), Woźniak (Siódemka Tychy)

Najwięcej minut rozegrali Matusz (1350 minut), Michalak (1350 minut), Braś (1345 minut), Szlosarek (1260 minut), Czupryna (1237 minut), Gurbisz (1225 minut), Koczy (1163 minuty), Hornik (1095 minut).

Najwięcej meczów rozegrali – 15 meczy - Matusz, Michalak, Braś, Czupryna, Kobyłko.

14 meczy – Gurbisz, Szlosarek, Koczy, Hornik. 12 meczy – Chrząścik, 10 meczy – Cibor, Musiolik, 8 meczy - Pieczonka, 7 meczy - Kwiatkowski, Banaś, 6 meczy – Dryk, 5 meczy – Krzczuk, 4 mecze – Rodak, 3 mecze – Jakubczyk, 2 mecze Olszewski.

Bramki strzelali – 4 bramki - Chrząścik, Gurbisz, Matusz, Hornik, 2 bramki – Szlosarek, 1 bramka – Cibor, Michalak, Musiolik, bramka samobójcza (KS Międzyrzecze).

W punktacji kanadyjskiej bramki plus asysty najlepszy był Matusz punktów (4 br + 3 a), Hornik i Chrząścik po 6 punktów (4 br + 2 a) Gurbisz 5 punktów ( 4 br + 1 a), Cibor 4 punkty (1 br + 3 a), Szlosarek 3 punkty (2 br + 1 a), Braś 3 punkty ( 0 br + 3 a), Musiolik 2 punkty (1 br + 1 a), Michalak 1 punkt (1 br + 0 a), Kobyłko 1 punkt (0 br + 1 a).

Tym razem mieliśmy stosunkowo dużo kartek niż w poprzednich sezonach bo 34 sztuk w tym 3 czerwone w konsekwencji dwóch żółtych tj. Hornik, Cibor i trener Chrząścik.

Żółte kartki otrzymali następujący zawodnicy: 6 kartek Koczy, 4 kartki - Cibor, Chrząścik, 3 kartki Czupryna, Hornik, 2 kartki – Braś, Gurbisz, Michalak, Matusz, Szlosarek, 1 kartka – Kobyłko, Musiolik, Jakubczyk, Krzczuk.