Wychowankowie JUWe - część 2

Wychowankowie JUWe - część 2

Dzisiaj drugi wywiad z serii „Wychowankowie JUWe” i kolej na Mateusza Drąga.

Sportowa historia tego chłopaka zaczęła się w JUWe, kiedy w wieku 7 lat pojawił się na pierwszych treningach w ramach OCS. Zawsze był najmniejszy i najskromniejszy w grupie, jednak bardzo ambitny, bo obecnością i zaangażowaniem na treningach był przykładem pracowitości. Zaczynał w JUWe od najmłodszych grup młodzików pod okiem trenera Łukasza Targiela, następnie byli trenerzy Radosław Roszak i Damian Nyga. Z wiekiem zaczął odstawać fizycznie od kolegów z grupy jednak zawsze był najbardziej aktywny na boisku, był „płucami” drużyny. Pomimo słabszych warunków fizycznych w wieku 17 lat, został włączony do kadry pierwszej drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Broncla i grywał kilka minut w każdym meczu. Jednak to było za mało dla ambitnego Mateusza, bo chciał więcej od życia i od sportu. Po pewnym czasie doszedł do wniosku że piłka nożna to nie jego przyszłość i „słabe warunki fizyczne ” nie pozwolą mu zaistnieć w tym sporcie. Zaczął treningi na rowerze, treningi biegowe i po pewnym czasie okazało się to strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Od 2016 roku trenuje w grupie Chromik Mysłowice i uczestniczy z sukcesami w biegach średniodystansowych i przełajowych. Potencjał jest i teraz czekamy na sukcesy na arenie krajowej. Ten skromny chłopak jednak zawsze utożsamiał się z JUWe – do tej pory uczestniczy w zawodach biegowych w koszulce z logo naszego klubu. Powodzenia Mateusz!!!

Poniżej krótki wywiad z Mateuszem Drągiem.

1. Jak się zaczęła przygoda ze sportem a w szczególności z piłką nożną w JUWe?

Przygoda z sportem zaczęła się tak jak w większości przypadków bo już w szkole podstawowej. Oprócz WF-u były też zajęcia OCS z Panem Markiem Gołoszem który to prowadził zajęcia sportowe dla młodszych i starszych dzieci z naszego podwórka i zaraził większość nas piłką nożną ale i innymi dyscyplinami.

2. Kto miał wpływ na rozwój kariery sportowej w trakcie pobytu w JUWe?

Największy wpływ i najwięcej umiejętności z zakresu treningu otrzymałem od trenera
Łukasza Targiela który był pierwszym trenerem zarówno moim jak i większości moich rówieśników z drużyny. Podchodził do swojego zajęcia bardzo profesjonalnie i pasją.

3. Kto i jakie zdarzenie miało wpływ na zmianę klubu/dyscypliny?

Wpływ na zmianę dyscypliny miał udział w pierwszych zawodach biegowych w których nie odniosłem spektakularnych sukcesów, ale nowe doświadczenie na tyle się spodobało że postanowiłem wziąć udział w kolejnych biegach itd. aż do dzisiaj.

4. Proszę podać krótki opis zdarzeń sportowych (chronologicznie) lub przebieg kariery/ zmiany klubów

- 2015 JUWe sekcja piłkarska
2016- UKS Chromik Mysłowice
2016 rok:
1. miejsce Mistrzostwa Śląska 1000 m; 3000 m oraz bieg przełajowy
2. miejsce Mistrzostwa Śląska 5000m
2017 rok:
1. miejsce Mistrzostwa Śląska 3000m - rekord życiowy - 8:38
3. miejsce Mistrzostwa Śląska 1500m - rekord życiowy - 3:57
9. miejsce Mistrzostwa Polski bieg przełajowy
2018 rok:
10. miejsce Bieg OSHEE Warszawa 10km - rekord życiowy - 31:15

5. Jakie plany na przyszłość? Plany rozwoju sportowego?

Sport traktuje jako hobby jednakże dużą radość sprawia poprawianie rekordów życiowych na różnych dystansach. W przyszłym roku chciałbym powrócić również do startów w Mistrzostwach Polski.

6. Jakieś rady dla najmłodszych zawodników JUWe?

Jeśli chcemy by treningi sprawiały najwięcej radości to oprócz polepszania umięjętności piłkarskich powinniśmy się skupić na odpowiedniej regeneracji po treningach

Rozmawiał Marek Demko - Prezes OKS JUWe.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości