Historia LZS Urbanowice

HISTORIA LZS URBANOWICE

WSTĘP

Początki życia sportowego na terenie dzisiejszego osiedla Jaroszowice, Urbanowice i Wygorzele zwanego potocznie JUW- e od nazw dzielnic wchodzących w skład osiedla

I. KRONIKA LZS URBANOWICE

POCZĄTKI SPORTU W DAWNEJ GROMADZIE URBANOWICE

Początki życia sportowego na terenie wsi Urbanowice datuje się na okres wczesno-powojenny. Jednak po drugiej wojnie światowej życie sportowe w Urbanowicach niemal nie istniało. Mimo starań niektórych obywateli gromady nie zdołano utworzyć drużyny piłkarskiej, która mogłaby być zgłoszona do czynnych rozgrywek piłkarskich. Nie znaczy to że życie sportowe nie istniało, albowiem odbywały się mecze towarzyskie z sąsiednimi drużynami. Już w latach 1947-1949 istniała drużyna w Urbanowicach która rozgrywała mecze towarzyskie. W skład tej drużyny wchodzili następujący zawodnicy:

Wilhelm Cipa, Bolesław Latusek, Franciszek Latusek, Karol Kubecko, Józef Tatoj, Sylwester Sługa, Augustyn Bieroński, Jan i Józef Grzybek, Teofil Kubecko i inni. Drużyna ta rozgrywała bratobójcze spotkania towarzyskie z Cielicami wychodząc przeważnie zwycięsko. O sile tej drużyny świadczy fakt, że drużyna podejmowała towarzysko u siebie drużyny „B” klasowe, między innymi Górnikiem Kostuchna, z którym po ciężkim boju drużyna z Urbanowic przegrała 6:2 a drugi mecz z Górnikiem Wesołą 4:2. Obie bramki w obydwu meczach zdobył Franciszek Latusek. Wyniki świadczą o niezłej postawie i nienajgorszych umiejętnościach tych zawodników. Ale na tych bardzo nielicznych spotkaniach kończyło się życie sportowe naszej wsi.

Lata 1949-54 nic nowego nie wniosły, chociaż znaleźli się zapaleńcy, w których była iskierka nadziei, że w końcu powstanie w naszej wsi klub, który mógłby się rozwijać i prowadzić życie sportowe. Organizacja była już daleko posunięta, był sprzęt była szatnia, którą z wielkim trudem wyremontowano ( była to stara kurza buda byłego władcy dworu z lat przedwojennych). Szatnia znajdowała się za budynkiem prezydium. Ale i ten trud poszedł na marne. W tym okresie zaczęło się organizować życie sportowe w sąsiednich Cielicach, z którymi trwała ciągła rywalizacja.

W roku 1949 z okazji święta 22 lipca odbył się mecz piłkarski, z którego nasz zespół wyszedł zwycięsko wynikiem 2-1. Było to jednak ostatnie zwycięstwo tej drużyny. Drużyna z Cielmic robiła stałe postępy i zgłosiła się do rozgrywek piłkarskich. Nasi sportowcy szukali kontaktów z innymi klubami, między innymi odbył się mecz w Bieruniu Nowym gdzie nasz zespół przegrał 10:1 co między innymi przyczyniło się do całkowitego upadku wielkich nadziei na powstanie klubu. Mimo to okres ten można było nazwać w naszej wsi jako najaktywniejszym w życie sportowe. Dużo pracy włożyli w to życie sportowe bracia Jan i Stefan Cipa oraz Leon Czerwieński, Alojzy Grzesica, Erwin Dworniczok, Henryk Szeliga, Augustyn Czerwieński. Ludwik Latocha, Hilary Szeliga, Alojzy Stęchły, Karol Kubecko, Stefan Michalski i inni. Sprzęt który pozostał tymczasowo przechowywano w szkole. Lata 1954-58 należały do najuboższych w życie sportowe w dzielnicy. W 1956 roku odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami z Urbanowic i Cielmic, zakończony sromotną porażką drużyny z Urbanowic 14-2 co było dowodem na zmniejszenie zainteresowania i spadku aktywności w życiu sportowym naszej wsi. W tym czasie drużyna z Cielmic była już liderem klasy C i awansowała do klasy B. W latach 1958 – 1961 próbowano wskrzesić drużynę ale było wiele trudności miedzy innymi brak poparcia ze strony Gminnej Rady Narodowej, gdzie przewodniczącym był obywatel Jóźwiak człowiek nie pochodzący z terenu wsi nasłany na to stanowisko przez ówczesne władze powiatowe, wszystkie przedsięwzięcia były przez tego człowieka tłumione. Trudności ze strony GRN doprowadziły do tego że wszystkie utworzenia klubu i aktywności sportowej kończyły się na zebraniach i wielkich planach, a w tym czasie bardziej utalentowani grali w obcych klubach: w Unii Bieruń Stary – Tatoj Jan, Dziubany Hubert, Czarnynoga Józef, w Czułowiance – Koczy Jerzy, Pełka Andrzej, Bizacki Feliks, Latocha Jan, Cipa Józef, Bernaś Eryk a w Górniku Lędziny Czaudena H, Żogała Bernard, Gwóźdź itd.

Od roku 1962 nadszedł okres większej aktywności społecznej. Wielkimi zapaleńcami byli wówczas Ludwik i Erwin Urbańczykowie. Pierwszym krokiem było założenie Związku Młodzieży Wiejskiej ZMW gdzie funkcję przewodniczącego pełnili kolejno Jan Sojka, Rajchold Kulka i Kazimierz Bołdys. Ten ostatni zaczął na szeroką skalę agitacje młodzieży. W tym okresie wielki wpływ na organizowanie się młodzieży miała świetlica. Mając do dyspozycji salę taneczną miejscowy ZMW organizował w każdy czwartek potańcówki (fajty), rozgrywki pingpongowe oraz gry w skata.

Olbrzymi wpływ na rozwój sportu i kultury miał ówczesny proboszcz parafii Leon Szkatuła wraz z organistą. Były prowadzone mecze piłkarskie ministrantów. Ministranci z Urbanowic grali przeciwko ministrantom z Jaroszowic i Wygorzela. Wygrywali przeważnie ministranci z Wygorzela i Jaroszowic.

Jeszcze w 1962 roku przy współudziale Franciszka Dowiada powstała drużyna, która zaczęła trenować z myślą o zbliżających się rozgrywkach.

Z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego koła ZMW Kazimierza Bołdysa w dniu 17 stycznia 1963 roku zostało zwołane zabranie na którym postanowiono założyć Ludowy Klub Sportowy LKS URBANOWICE. Na spotkaniu tym uchwalono, że należy zwrócić się do przewodniczącego G.R.N. pana Jerzego Urbanka z prośbą o dotację w celu pokrycia kosztów zakupu niezbędnego sprzętu i organizację powstającego LZS-u. Starania prowadzili F. Dowiad, K. Bołdys, J. Noras.

I oto nadszedł dzień 8 lutego 1963 roku.

Na zebraniu powołano pierwszy zarząd powstającego LZS Urbanowice w skład którego zostali wybrani:

PREZES – Franciszek Dowiad

WICEPREZES – Jan Latocha

SEKRETARZ – Kazimierz Bołdys

SKARBNIK – Józef Noras

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrabaka, W. Bernas, H. Dziubany

KIEROWNIK DRUŻYNY – Augustyn Kajdas

GOSPODARZ KLUBU – Stefan Michalski

Na zebraniu szczegółowo omawiane były sprawy: zakupu sprzętu i remontu boiska. Miedzy innymi postanowiono, ze boisko zostanie wyremontowane a remont zostanie przeprowadzony pod okiem agronoma Studzińskiego. W trakcie zebrania postanowiono ostatecznie zgłosić drużynę do rozgrywek piłkarskich 1963/64.

W 1963 ZMW przeznaczyło dotacje na powstałego LZS-u w wysokości 6500 zł. z czego zakupiono owerole (koszulki) treningowe, komplet spodenek i piłki.

Należy zanotować fakt pomocy ze strony miejscowych władz GRN w tym przewodniczącego Jerzego Urbanka, który był zwolennikiem sportu. Przeznaczył on z funduszu gromadzkiego kwotę 8890 zł. na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego do przygotowania drużyny miedzy innymi: siatek do bramek, butów, getrów itd.

Wczesną wiosną 1963 roku miejscowe Kółko Rolnicze rozpoczęło prace przy przygotowaniu boiska piłkarskiego. Najpierw zostało przeorane boisko następnie wszyscy zwolennicy powstającego klubu z wielkim poświeceniem pracowali przy wywózce darni z płyty boiska, zasiewaniu trawy i organizowaniu samego boiska. W ten sposób boisko zostało uporządkowane a młoda trawa wyrastająca na płycie boiska zwiastowała, ze młoda drużyna będzie miała w przyszłości lepszą płytę boiska. Praca przy porządkowaniu boiska wyróżnili się miedzy innymi Sylwester Stula, Józef Noras, Józef Grzesica, Franciszek Dowiad, Tatoj Jan, Pełka Andrzej, Cieślik Józej, Gerard Kajdasz, Józef Cyganek, Bizacki Henryk, Jan Latocha, Kazimierz Boldys oraz koleżanki z koła ZMW: Klima Małgorzata, Klima Irena, Cyganek Teresa, Myrda Wanda, Myrda Marta, Cyganek Helena, Trzonek Helena, Szojda Irena, Gawlina Marta i inne.

Na zebraniu w dniu 17 marca 1963 roku prezes F. Dowiad przedstawił pomysł wysłania do sąsiednich klubów próśb o pomoc w postaci sprzętu sportowego. Na apel prezesa LZS Urbanowice odpowiedział jedynie klub Górnik Kostuchna, który przeznaczył dla naszego klubu 12 par używanych butów piłkarskich oraz 20 koszulek.

W tym okresie boisko w Urbanowiczach było jeszcze nieczynne, drużyna przygotowywała się do rozgrywek jesiennych sezonu 1963/64 oraz rozgrywała mecze sparingowe w sąsiednich Cielmicach.

Przed rozpoczęciem rozgrywek zgłoszono drużynę w następującym składzie:

Bramkarze - Stula Sylwester i Loska Józef

Napastnicy i obrońcy – Tatoj Eugeniusz, Bernaś Wacław, Liszka Stefan, Latocha Jan, Radwański Jerzy, Bołdys Kazimierz, Cieślik Józef, Makosz Józef, Pełka Andrzej, Tatoj Jan, Dziubany Hubert, Bizacki Feliks, Bizacki Henryk, Uszok Bernard, Śmietana Jerzy, Parysz Hubert, Piecha Ryszard, Pełka Grzegorz, Koczy Jerzy, Kozok Bernard, Cipa Jan i inni.

Trenerem i opiekunem został prezes Franciszek Dosiad.

Przed rozgrywkami rozpoczęły się intensywne przygotowania do sezonu. Treningi odbywały się w każdy wtorek i piątek. Rozegrano również kilka sparingów poprzedzających rozgrywki w klasie C. Pierwszy mecz towarzyski drużyna LZS Urbanowice rozegrała mecz w Cielmicach z tamtejsza drużyną przegrywając 5:1. W następnym meczu graliśmy z Polonią Tychy wygrywając 3:0. Olśnieni zwycięstwem zawodnicy z Urbanowic rozegrali jeszcze dwa mecze przed rozpoczęciem rozgrywek kolejno przegrywając z rezerwami Górnika Kostuchna 7:4 i następnie z rezerwą Górnika Lędziny 6-4. Na tym przygotowania do debiutu w rozgrywkach się zakończyły i wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością oczekiwali 1 września 1963 roku i pierwszego meczu drużyny LZS Urbanowice.

Sezon piłkarski 1963/64 runda jesień 1963.

1 kolejka

1 września 1963 r.- LZS URBANOWICE - Jedność II Kosztowy 8 : 5

Pod nazwą LZS Urbanowice pierwszy mecz rozegrano 1 września 1963 roku z drużyną Jedność II Kosztowy. Mecz zakończył się zwycięstwem LZS Urbanowice 8:5. Wspaniały debiut drużyny i pierwsze dwa punkty w rozgrywkach mistrzowskich.

Drużyna wystąpiła w składzie: S. Stula – W. Bernaś, J. Latocha, J. Cieślik – K. Bołdys, J. Radwański, J. Makosz, A. Pełka – J. Tatoj, H. Diubany, F. Bizacki.

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

H. Dziubany – 4,

J. Tatoj – 2,

A. Pełka – 1,

F. Bizacki – 1.

2 kolejka

8 września 1963 r. Górnik II Kostuchna - LZS URBANOWICE 9 : 0

Pierwszy mecz wyjazdowy w rozgrywkach klasy C drużyna przegrała bardzo wysoko z Rezerwami Górnika Kostuchna 9:0. Nasi piłkarze zapłacili frycowe dla debiutantów w rozgrywkach.

3 kolejka

22 września 1963 r.- LZS URBANOWICE - Unia II Bieruń Stary 2 : 6

Mecz rozgrywany w Cielmicach z rezerwami Unii Bieruń Stary przegrany wysoko 2:6

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 2,

4 kolejka

29 września 1963 r. AKS II Mikołów - LZS URBANOWICE 2 : 0

W kolejnym wyjazdowym meczu z AKS II Mikołów drużyna po walce przegrała 2-0

5 kolejka

06 października 1963 r.- LZS URBANOWICE – Górnik II Wesoła 3 : 2

Mecz rozgrywany w Cielmicach z rezerwami Górnika Wesoła zakończył się zwycięstwem drużyny z Urbanowic 3-2 po zaciętym i emocjonującym spotkaniu.

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 1,

H. Dziubany – 1,

A. Pełka – 1,

6 kolejka

13 października 1963 r. 09 Mysłowice - LZS URBANOWICE 5 : 1

W ostatnim meczu rundy jesiennej 1963 roku w meczu wyjazdowym z drużyną 09 Mysłowice LZS Urbanowice przegrał 5-1.

Jedyną bramkę zdobył A. Pełka.

Tabela po rundzie jesiennej 1963 roku

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Kostuchna 6 12 27-5

2. AKS II Mikołów 6 7 24-11

3. Górnik II Wesoła 6 7 14-8

4. Unia II Bieruń Stary 6 5 14-21

5. 09 Mysłowice 6 5 12-20

6. LZS Urbanowice 6 4 14-25

7. Jedność II Kosztowy 6 0 10-35

Bramki w rundzie jesiennej zdobyli:

H. Dziubany – 5,

J. Tatoj – 5,

A. Pełka – 3,

F. Bizacki – 1.

W dniu 19 grudnia 1963 r. odbyło się walne zebranie na którym został powołany nowy zarząd w skład którego zostali wybrani:

PREZES – Władysław Trzonek

WICEPREZES – Franciszek Dowiad

SEKRETARZ – Andrzej Pełka

SKARBNIK – Józef Noras

KOMISJA REWIZYJNA – A. Labuda, J. Czarnynoga, S. Cipa

KIEROWNIK DRUŻYNY – Rajmund Lalorny

GOSPODARZ KLUBU – Ewald Lebuda

W okresie przerwy zimowej w ramach przygotowań do rozgrywek wiosennych drużyna rozgrywała mecze o Puchar Echa Tyskiego. Drużyna rozegrała 5 spotkań. Oto wyniki tych meczów:

LZS Urbanowice – Górnik Kostuchna 2 : 9

LZS Urbanowice – Górnik Wesoła 1 : 9

LZS Urbanowice – Zawada 3 : 6

LZS Urbanowice – Orzesze 2 : 2

LZS Urbanowice – Czułowianka 0 : 11

Do drugiej rundy rewanżowej wiosna 1964 r. drużyna startowała z przedostatniej pozycji. Przygotowania rozpoczęto bardzo wcześnie. Zaangażowano również nowego trenera drużyny byłego zawodnika Unii Bieruń Stary Franciszka Latuska, który z wielkim poświęceniem przygotowywał drużynę do rundy rewanżowej.

7 kolejka

12 kwietnia 1964 r.- Jedność II Kosztowy - LZS URBANOWICE 1 : 4

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 2,

H. Dziubany – 1

A. Pełka – 1,

8 kolejka

19 kwietnia 1964 r. LZS URBANOWICE - Górnik II Kostuchna 3 : 0 walkower

Rezerwy Górnika Kostuchna nie przyjechali na mecz. Nasza drużyna otrzymała walkower.

9 kolejka

3 maja 1964 r.- Unia II Bieruń Stary - LZS URBANOWICE 3 : 1

Mecz z rezerwami Unii Bieruń Stary przegrany po zaciętej walce 3 : 1

Bramkę dla LZS Urbanowice strzelił

J. Koczy – 1,

10 kolejka

10 maja 1964 r. LZS URBANOWICE - AKS II Mikołów 3 : 2

W kolejnym meczu w Cielmicach z AKS II Mikołów drużyna po zaciętym meczu wygrała 3-2

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Czrnynoga – 2

J. Tatoj – 1,

11 kolejka

17 maja 1964 r.- Górnik II Wesoła – LZS URBANOWICE 8 : 0

Mecz z rezerwami Górnika Wesoła zakończył się wysoką porażką drużyny Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

12kolejka

24 maja 1964 r. LZS URBANOWICE - 09 Mysłowice 6 : 2

W ostatnim meczu sezonu 1963/64 roku w Cielicach z drużyną 09 Mysłowice LZS Urbanowice wygrał wysoko 6-2.

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 2,

H. Dziubany – 2

Parysz – 1,

Makosz - 1

I tak zakończył się pierwszy sezon drużyny LZS Urbanowice.

Tabela po sezonie 1963/64

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Kostuchna 12 22 45-12

2. Górnik II Wesoła 12 18 40-22

3. AKS II Mikołów 6 12 12 33-22

4. Unia II Bieruń Stary 12 11 18-26

5. 09 Mysłowice 12 11 24-36

6. LZS Urbanowice 12 10 27-45

7. Jedność II Kosztowy 12 4 19-57

Bramki w sezonie 1963/64 zdobyli:

Jan. Tatoj – 10,

Hubert Dziubany – 8,

A. Pełka – 4,

J. Czarnynoga – 2

F. Bizacki – 1

J. Koczy – 1

H. H. Parysz – 1

J. Makosz – 1

Podsumowanie sezonu 1963/64.

Wyniki nie były najlepsze. Powodem tego był częściowy brak ustabilizowania drużyny. Oto wyszczególnienie poszczególnych pozycji których występowali zawodnicy.

Bramkarz – S. Stula, J. Loska, Honc

Lewy obrońca – J. Cieślik, J. Latocha, J. Koczy

Stoper – J. Latocha, A. Pełka, G. Kajdas, W. Bernas, H. Bizacki

Prawy obrońca – J. Cieślik, E. Tatoj, S. Liszka, H. Bizacki, G. Kojdas, K. Bołdys.

Lewy pomocnik – J. Radwański, F. Bizacki

Prawy pomocnik – K. Bołdys, H. Bizacki, J. Radwański, J. Koczy

Lewy skrzydłowy – F. Bizacki, H. Bizacki, E. Tatoj, H. Dziubany, G. Pełka, Makosz

Lewy łącznik – H. Dziubany, H. Bizacki, J. Tatoj, K. Bołdys, G. Pełka, R. Lalorny

Środkowy – J. Tatoj, A. Pełka, H. Dziubany

Prawy łącznik – A. Pełka, J. Tatoj, H. Bizacki, H. Dziubany, H. Parysz

Prawy skrzydłowy – J. Makosz, H. Bizacki

Z tej statystyki wynika, że w pierwszym sezonie zawodnicy próbowali sił na wszystkich pozycjach co rzecz jasna nie mogło wpłynąć na dobrą postawę całej drużyny.

Na podsumowanie pierwszego debiutanckiego sezonu piłkarskiego w Urbanowicach w dniu 27 kwietnia 1964 r. odbyło się zebrani sprawozdawczo –wyborcze w trakcie którego został powołany nowy zarząd klubu w skład którego zostali wybrani:

PREZES – Wilhelm Cipa

WICEPREZES – W. Trzonek

SEKRETARZ – Kazimierz Bołdys

SKARBNIK – Józef Noras

KOMISJA REWIZYJNA – J. Zieliński, R. Haśnik, G. Chrobok

KIEROWNIK DRUŻYNY – Rajmund Lalorny

GOSPODARZ KLUBU – Teofil Kubecko

W trakcie zebrania poruszono ważne sprawy organizacyjne, dyscyplinarne dotyczące zespołu oraz poruszono temat remontu szatni przy budynku mieszkalnym koło prezydium Gminnej Rady Narodowej.

Sezon piłkarski 1964/65

W drugim roku rozgrywek ambicje drużyny były dużo większe. Drużyna została wzmocniona zawodnikami z Cielmic którzy wyrazili chęć gry w naszym zespole. Byli to: Teodor Liszka, bernard Śmiłowski, Rajchold Ścierski, Radwański i Drozdek oraz bramkarz z Lędzin Gwóźdź.

Mimo tych zdawałoby się wzmocnień drużyna nie spełniła pokładanych w niej nadziei.

Drużyna została przydzielona do grupy I klasy C. Oto wyniki:

LZS Urbanowice – Budowlani Ligota 3-1

Budowlani Ligota – LZS Urbanowice 3-2

LZS Urbanowice – Górnik II Wesoła 1-1

Górnik II Wesoła – LZS Urbanowice 7-0

LZS Urbanowice – Lechia II Mysłowice 3-0 walkower

Lechia II Mysłowice – LZS Urbanowice 3-0

LZS Urbanowice – Start II Podlesie 3-0 walkower

Start II Podlesie – LZS Urbanowice 3-0 walkower

LZS Urbanowice – Górnik II Murcki 2-0

Górnik II Murcki – LZS Urbanowice 3-2

LZS Urbanowice – Górnik II Piotrowice 3-0

Górnik II Piotrowice – LZS Urbanowice 2-1

LZS Urbanowice – Polonia II Tychy 6-2

Polonia II Tychy – LZS Urbanowice 1-4

Bramki w sezonie 1964/65 zdobyli:

B. Śmiłowski – 7

Jan Tatoj – 6,

Hubert Dziubany – 3,

A. Pełka – 3,

J. Czarnynoga – 2

J. Koczy – 1

S. Stula – 1

T. Liszka – 1

Tabela po sezonie 1964/65

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Wesoła 14 25 66-13

2. Start II Podlesie 14 19 44-24

3. Sparta II Katowice Ligota 14 17 37-28

4. Polonia II Tychy 14 14 36-34

5. LZS Urbanowice 14 14 26-32

6. 09 Mysłowice 14 13 28-45

7. Górnik II Murcki 14 5 11-42

8. Górnik II Piotrowice 14 3 9-45

Oto lista zawodników którzy brali udział w rozgrywkach w sezonie 1964/65

Bramkarze – Gwóźdź, S. Stula, Honc

Obrońcy – H. Bizacki, W. Bernas, Bobla, B. Kozok, K. Bołdys.

Pomocnicy – J. Makosz, F. Bizacki, J. Koczy, G. Pełka,

Napastnicy - J. Czarnynoga, T. Liszka, J. Tatoj, A. Pełka, H. Dziubany, B. Śmiłowski

Rezerwowi – J. Cipa, R. Biskup, R. Ścierski, Drozdek

Sezon piłkarski 1965/66

Nadeszła jesień 1965 roku i drużyna zaczęła przygotowania do trzeciego sezonu rozgrywek. Ambicje wzrosły po wcześniejszym sezonie i drużyna chciała się włączyć o awans do klasy B. Do drużyny przyszedł nowy trener Feliks Dras który trenował wcześniej między innymi Polonię Tychy.

22 sierpnia 1965 r.

LZS URBANOWICE – Zawada Orzesze 1 :

29 sierpnia 1965 r.

Górnik II Łaziska Górne – LZS URBANOWICE 1 : 4

05 września 1965 r.

LZS URBANOWICE – LKS Woszczyce 4 : 3

12 września 1965 r.

LZS Chudów – LZS URBANOWICE 3 : 6

19 września 1965 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 3 : 1

26 września 1965 r.

AKS II Mikołów– LZS URBANOWICE 3 : 0

03 października 1965 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniówki 3 : 1

10 październik 1965 r.

Pogoń II Imielin – LZS URBANOWICE 4 : 1

17 października 1965 r.

LZS URBANOWICE – Polonia II Tychy 6 : 1

Bilans jesieni bardzo korzystny w 9 meczach drużyna zdobyła 14 punktów, bilans bramkowy był bardzo korzystny 28-18.

Bramki w sezonie 1964/65 zdobyli:

B. Śmiłowski – 7,

Jan Tatoj – 5,

A. Pełka – 4,

Hubert Dziubany – 3,

J. Czarnynoga – 3,

Bobla – 2

Bernas – 2

J. Cipa – 1

Mych – 1

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała trzecie miejsce. Przygotowania do rundy rewanżowej wykonano bardzo solidnie i sumiennie licząc na zdobycie mistrzostwa klasy C i awans do klasy B.

W przerwie zimowej 8 grudnia 1965 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym wybrano ponownie nowy zarząd klubu.

W skład zarządu weszli:

PREZES – Bernard Noras

WICEPREZES – Jerzy Korczyk

SEKRETARZ – Kazimierz Bołdys

SKARBNIK – Józef Biskup

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrobaka, H. Bizacki, Studziński

GOSPODARZ KLUBU – Teofil Kubecko

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1966 r. Oto wyniki rundy:

Zawada Orzesze – LZS URBANOWICE – 1 : 1

LZS URBANOWICE – Górnik II Łaziska Górne 6 : 2

LKS Woszczyce – LZS URBANOWICE 0 : 6

LZS URBANOWICE – LZS Chudów 4 : 0

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE 1 : 2

LZS URBANOWICE – AKS II Mikołów 3 : 0

LZS Paniówki – LZS URBANOWICE 6 : 1

LZS URBANOWICE – Pogoń II Imielin 3 : 0 v.o.

Polonia II Tychy – LZS URBANOWICE 3 : 7

Bilans jesieni bardzo korzystny w 18 meczach drużyna zdobyła 27 punktów, bilans bramkowy był bardzo korzystny 61-31.

Bramki w sezonie 1964/65 zdobyli:

B. Śmiłowski – 12,

Jan Tatoj – 10,

A. Pełka – 8,

Hubert Dziubany – 6,

J. Czarnynoga – 5,

Bernas – 4

Bobla – 3

J. Cipa – 1

Mych – 1

Oto tabela końcowa sezonu 1965/1966

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Łaziska 18 29 60-28

2. LZS Urbanowice 18 27 61-31

3. LZS Paniówki 18 26 68-34

4. Zawada Orzesze 18 26 50-23

5. LZS Chudów 18 16 44-51

6. LZS Paniowy 18 16 33-41

7. AZS II Mikołów 18 12 38-56

8. Polonia II Tychy 18 10 43-53

9. Pogoń II Imielin 18 8 19-52

10. LZS Woszczyce 18 8 30-78

Podsumowanie rundy:

Tylko krok dzielił drużynę od tytułu mistrzowskiego ale i tak drużyna wypadła najlepiej w dotychczasowych rozgrywkach mistrzowskich.

Drużyna najczęściej występowała na boisku w następującym zestawieniu:

Gwóźdź (Stula) – H. Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Makosz – Dziubany, Czarnynoga, Tatoj, Śmiłowski, Pełka

rezerwowi: Bernas, Biskup, Mych, Cipa

Zdobycie drugiego miejsca to również wielka zasługa również zarządu klubu. Wielkie podziękowania należą się wszystkim członkom zarządu ale na szczególne podziękowania za zasługują: B. Noras, S. Skrobaka, K. Bołdys, J. Biskup oraz trener F. Dras, który w swoją bezinteresowną pracę włożył dużo wysiłku, zaangażowania i starań za co klub serdecznie mu podziękował.

Sezon piłkarski 1966/67

Nadeszła jesień 1966 roku i drużyna zaczęła przygotowania do czwartego sezonu rozgrywek. Ambicje wzrosły po wcześniejszym sezonie i wicemistrzostwie i drużyna chciała się włączyć o awans do klasy B.

14 sierpnia 1966 r.

LZS URBANOWICE – AKS Stal II Mikołów 2 : 5

21 sierpnia 1966 r.

LZS Paniówki – LZS URBANOWICE 3 : 0 walkower ze względu na brak samochodu którym drużyna mogłaby dojechać na mecz

28 sierpnia 1966 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 2 : 3

04 września 1966 r.

LZS Chudów – LZS URBANOWICE 3 : 0 walkower ze względu na brak samochodu którym drużyna mogłaby dojechać na mecz

18 września 1966 r.

Naprzód Łaziska – LZS URBANOWICE 2 : 1

25 września 1966 r.

LZS URBANOWICE - LZS Zawada II Orzesze 12 : 4

02 października 1966 r.

Górnik II Lędziny – LZS URBANOWICE 0 : 7

16 październik 1966 r.

LZS Woszczyce – LZS URBANOWICE 0 : 2

23 października 1966 r.

Unia II Bieruń - LZS URBANOWICE 4 : 2

30 października 1966 r.

AKS Stal II Mikołów – LZS URBANOWICE 0 : 2

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała szóste miejsce.

Pomimo fatalnego początku rozgrywek bilans jesieni był korzystny w 10 meczach drużyna zdobyła 8 punktów, bilans bramkowy również korzystny 30-24.

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1966/67 zdobyli:

A. Pełka – 8,

Jan Tatoj – 6,

Hubert Dziubany – 4,

J. Czarnynoga – 3,

Czałderna - 3

Śmiłowski – 3

Mych – 2

J. Cipa – 1

Drużyna najczęściej występowała na boisku w następującym zestawieniu:

Stula – Biskup, H. Bizacki, Kozok – Koczy, Makosz – Pełka, Tatoj, Czałderna, , Czarnynoga, Dziubany

rezerwowi: Mych, G. Pełka, Gwóźdź, Myrda, Śmiłowski, Cipa

A oto tabela po rundzie jesiennej 1966 r. :

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Naprzód Łaziska 10 18 32-11

2. Unia II Bieruń 10 15 36-10

3. AZS Stal II Mikołów 10 11 22-18

4. LZS Chudów 9 10 29-18

4. Zawada II Orzesze 10 9 26-27

6. LZS Urbanowice 10 8 30-24

7. LZS Paniówki 10 8 18-30

8. LZS Paniowy 10 8 20-38

9. Górnik II Lędziny 9 5 13-28

10. LZS Woszczyce 10 4 13-41

W przerwie zimowej w dniu 15 listopada 1966 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym wybrano nowy zarząd klubu.

W skład zarządu weszli:

PREZES – Bernard Noras

WICEPREZES – Jerzy Korczyk

SEKRETARZ – Jan Latocha

SKARBNIK – Józef Biskup

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrobaka, Liszka A, H. Kostyra

GOSPODARZ KLUBU – Antoni Duka

Kierownik drużyny – Józef Czarnynoga

Członkowie zarządu – L. Bartecki, M. Drewicz, W. Trzonek

ROK 1967

Rok zaczął się bardzo smutnie dla miejscowej ludności.

9 stycznia 1967 roku zmarł po ciężkiej chorobie długoletni skarbnik naszego klubu serdeczny kolega i zapalony sportowiec J. Biskup. W uroczystościach pogrzebowych udział wzięli koledzy z zarządu B. Noras, W. Duka, W. Trzonek oraz sportowcy.

W dniu 15 lutego zaczął się okres przygotowawczy do rundy rewanżowej wiosennej. W

Pierwszy trening poprowadził już nowy trener były zawodnik „Czułowianki” Arnold Waszek i pod jego okiem drużyna przygotowywała się do rozgrywek. Nowy trener spowodował że pierwsze treningi odbywały się z licznym udziałem zawodników i wielkim zaangażowaniem i animuszem.

Założeniem przed rozpoczęciem rozgrywek było wicemistrzostwo klasy B.

W okresie przygotowawczym doszło do dużego zgrzytu i zamieszania na linii zawodnicy - działacze. Zawodnicy Józef Makosz, Andrzej Pełka, Jan Tatoj złożyli wnioski o zwolnienie z klubu do Górnika Lędziny. Po dokładnym rozeznaniu sytuacji i rozmowach jednak wnioski swoje wycofali i oświadczyli że zostali namówieni przez byłego a zarazem pierwszego prezesa LZS Urbanowice Franciszka Dowiada, który w tym czasie był działaczem Górnika Lędziny. Była to na ten czas sprawa polityczna i miała służyć propagandzie miasta Lędziny ze wskazaniem jak sport wspaniale się rozwija w tym mieście. Ponadto miało to osłabić pozycje a nawet spowodować rozwiązanie naszego klubu.

W czasie tych zawirowań treningi odbywały się bez przeszkód przy dość licznej obecności zawodników. W tym też okresie klub uzyskał dotacje z Gminnej Rady Narodowej w kwocie 7000 zł na zakup nowego sprzętu. Zakupiono 3 piłki, 12 par butów i trampków, komplet getrów i koszulek co bardzo poprawiło stan materialny klubu i oczywiście wizerunek samych zawodników.

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1967 r. Oto wyniki rundy:

23 kwietnia 1967 r.

LZS URBANOWICE - LZS Paniówki 3 : 1

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Czałderna, A. Pełka, Tatoj

Bramki strzelili: Mych 2- Czałderna -1

29 kwietnia 1967 r. Puchar Polski

LZS URBANOWICE – Stal Mikołów (A klasa ) – 3 : 0

Bramki strzelili: A. Pełka -2, Tatoj – 1

7 maj 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Chudów 4 : 0

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bobla, Bizacki – Koczy, Makosz – Mych, G. Pełka, Tatoj, Czałderna, A. Pełka

Bramki strzelili: A. Pełka 2, Tatoj – 1, Czałderna – 1

14 maja 1967 r.

Zawada II Orzesze – LZS URBANOWICE 0 : 8 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, A. Pełka, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 5, Dziubany – 1, A. Pełka – 1, Biskup – 1

17 maja 1967 r. Puchar Polski – runda II

LZS URBANOWICE – Górnik Wesoła ( A klasa ) 1 : 3

Bramka samobójcza dla LZS Urbanowice

Drużyna A klasy Górnik Wesoła musiał się ciężko napracować by pokonać naszą drużynę. Górnik prowadził już 2- 0 lecz zaraz po przerwie zdobyliśmy gola po samobójczej bramce, zaczęliśmy mocno nacierać i zaczęło pachnieć sensacją. W końcówce meczu jednak rutyna gości wzięła górę i zdobyli oni 3 bramkę przypieczętowując zwycięstwo.

28 maja 1967 r.

LZS URBANOWICE – Naprzód Łaziska 4 : 3 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, Czarnynoga, A. Pełka (Mazór)

Bramki strzelili: A. Pełka – 2, Tatoj – 1, Mazór

4 czerwiec 1967 r.

LZS URBANOWICE – Górnik II Lędziny 3 : 0 walkower

Po zamieszaniu z zawodnikami i chęciami podkupienia naszych zawodników drużyna z Lędzin nie przyjechała na mecz.

11 czerwca 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 7 : 1

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bobla, Bizacki – Mych, Koczy – A. Pełka, Myrda, Cipa, Tatoj, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 2, Dziubany – 2, Mych – 2, Biskup – 1

18 czerwca 1967 r.

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE 6 : 0

Zespół grał w składzie Gwóźdź – Bizacki, Bobla, Biskup – Mych, Koczy –Dziubany, Myrda, Tatoj, A. Pełka, Czałderma

25 czerwca 1967 r.

LZS URBANOWICE – Unia II Bieruń 5 : 5

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych (Czałderma) Tatoj, Czarnynoga, A. Pełka, G. Pełka

Bramki strzelili: Tatoj – 1, A. Pełka – 1, Czarnynoga – 1, Biskup – 1, Stula – 1,

Bilans wiosny bardzo korzystny w 8 meczach drużyna zdobyła 13 punktów, bilans bramkowy był bardzo korzystny 34-16.

Podsumowując cały sezon drużyna zajęła 3 miejsce, zdobyła 21 punktów, bramki 64-40.

Bramki w sezonie 1966/67 zdobyli:

Jan Tatoj – 16,

A. Pełka – 14,

Hubert Dziubany – 7,

Mych – 6

Czałderma – 5

J. Czarnynoga – 4,

Śmiłowski – 3

Biskup – 3

J. Cipa – 1

Stula – 1

A oto tabela końcowa sezonu 1966/67 klasa C grupa II

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Naprzód Łaziska 18 32 68-18

2. Unia II Bieruń 18 28 64-28

3. LZS Urbanowice 18 21 64-40

4. LZS Paniówki 18 20 45-41

5 LZS Paniowy 18 18 53-64

6 AZS Stal II Mikołów 18 15 34-45

7. Zawada II Orzesze 18 15 42-59

8. LZS Chudów 18 14 41-46

9. LZS Woszczyce 18 10 29-63

10. Górnik II Lędziny 18 5 13-55

Sezon piłkarski 1967/68

Przygotowania rozpoczęły się już 25 czerwca 1967 r. bowiem w tym dniu odbyło się spotkanie zarządu, zawodników i wszystkich osób zainteresowanych działalnością klubu. W trakcie spotkania została poruszona przede wszystkim sprawa dalszej działalności klubu a w szczególności zobowiązano zawodników do pilnego udziału w treningach. Słowa zachęty przekazywali przede wszystkim prezes B. Noras oraz trener Waszek. Głównym celem na najbliższy sezon miał być awans do klasy B. Pierwszym założeniem było kontynuowanie treningów bez żadnej przerwy. Jednak pomimo obietnic ze strony zawodników frekwencja na treningach była znikoma bywało ze treningi w ogóle się nie odbywały.

W dniu 15 sierpnia 1967 r. odbył się pierwszy pełny trening w którym udział wzięli wszyscy zawodnicy.

Zarząd klubu z wielkimi obawami czekał na zbliżające się rozgrywki mistrzowskie. W rozgrywkach na sezon 1967/68 zostaliśmy przydzieleni do grupy I klasy C z następującymi zespołami: LZS Mokre, LZS Paniowy, LZS Paniówki, Unia II Bieruń Stary, LZS Woszczyce, MKS Zawada Orzesze, Polonia II Tychy.

Nadeszła jesień 1967 roku i drużyna zaczęła przygotowania do czwartego sezonu rozgrywek. Ambicje wzrosły po wcześniejszym sezonie i wicemistrzostwie i drużyna chciała się włączyć o awans do klasy B.

20 sierpnia 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniówki 3 : 2

Zespół grał w składzie Stula – Mazór, Bobla, Bizacki – Koczy, Biskup – Bołdys, A. Pełka, Mych, Tatoj, Kozok

Bramki strzelili: Tatoj – 2, A. Pełka – 1,

Bramkę samobójczą dla gości strzelił Bobla.

27 sierpnia 1967 r.

Polonia II Tychy– LZS URBANOWICE 3 : 3 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bobla, Kozok – Koczy, Makosz –A. Pełka, Mych, Tatoj, Cipa (Haśnik), Dziubany

Bramki strzelili: Dziubany – 2, Mych - 1

3 września 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Mokre 2 : 0 (2:0)

Zespół grał w składzie Stula – Kozok, Bobla, Bizacki – Makosz, Koczy– Pełka G, A. Pełka, Mych, Dziubany, Bołdys

Bramki strzelili: Dziubany – 1, A. Pełka – 1,

10 września 1967 r.

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE 2 : 2

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok – Koczy, Makosz –A. Pełka, Mych, Tatoj, G. Pełka, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 2

17 września 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Zawada II Orzesze 3 : 0 walkower goście nie dojechali na mecz

24 września 1967 r.

LZS URBANOWICE - Unia II Bieruń Stary 1 : 2

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok – G. Pełka, Bołdys (Koczy) – Mych, Tatoj, A. Pełka, Dziubany, Myrda

Bramki strzelili: Tatoj – 1

01 października 1967 r.

LZS Woszczyce – LZS URBANOWICE 2 : 1 (2:0)

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok – Koczy, Makosz –A. Pełka, Mych, Tatoj, Pełka G (Czauderna), Dziubany

Bramki strzelili: Biskup - 1

08 październik 1967 r.

LZS Paniówki – LZS URBANOWICE 3 : 2 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok (Lalorny) – G. Pełka, Czarnynoga – Makosz – A. Pełka, Mych, Tatoj, Dziubany, Czauderna

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Mych - 1. Bramka samobójcza Biskup

Skończyła się runda jesienna rozgrywek 1967/68.

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała szóste miejsce.

Pomimo dobrego początku rozgrywek, końcówka była fatalna (3 porażki z rzędu ) bilans jesieni był korzystny w 8 meczach drużyna zdobyła 8 punktów, bilans bramkowy również korzystny 17-14.

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1967/68 zdobyli:

Jan Tatoj – 6,

Hubert Dziubany – 3,

A. Pełka – 2,

Mych – 2

Biskup – 1

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1967/68

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Orzeł Mokre 8 11 17-10

2. LZS Paniówki 8 11 24-19

3. Polonia II Tychy 8 9 18-21

4. Unia II Bieruń 8 8 33-15

5. LZS Paniowy 8 8 27-15

6. LZS URBANOWICE 8 8 17-14

7. LZS Woszczyce 8 5 9-23

8. Zawada II Orzesze 8 4 11-39

ROK 1968

21 stycznia 1968 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym obecnych było 22 osoby. Zebranie zwołał prezes B. Noras. Zebranie prowadził członek zarządu Kazimierz Bołdys. Sprawozdanie za 1967 r. odczytał sekretarz klubu J. Latocha. W odczytywanym referacie poruszane były sprawy organizacyjne, dyscyplinarne, sprawy treningów, rozgrywek itd. Następnie odczytano protokół o stanie kasy klubowej. W dyskusji udział brali w szczególności panowie Bołdys K., Noras J., Cipa S., Waszek, Duka i inni.

Postanowiono, że treningi rozpoczna się 1 marsa 1968 r. Wybrano również nowy zarząd w składzie:

PREZES – Bernard Noras

WICEPREZES – Hubert Gołomb

SEKRETARZ – Jan Latocha

SKARBNIK – Roman Biskup

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrobaka, Liszka A, Trzonek W.

GOSPODARZ KLUBU – Antoni Seweryn

Kierownik drużyny – Józef Waszek

Członkowie zarządu – L. Bartecki, M. Drewicz, H. Kostyra

W trakcie przygotowań do rozgrywek rozegrano mecz sparingowy z B klasową drużyną Jedność Kosztowy. Wynik meczu 8:3 dla gości. Drużyna grała w składzie: Seweryn, Koczy, Bobla, A. Pełka, Mych, G. Pełka, Tatoj, Czauderna, Bołdys. 2 kwietnia odbył się mecz rewanżowy z Jednością w Kosztowach gdzie drużyna przegrała 5:3. W tym meczu grali: Lisok, Koczy, Parysz, Bołdys, Bizacki, Latocha, Waszek, Biolik, Pełka A, Stula.

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1968 r. Oto wyniki rundy:

21 kwietnia 1968 r.

LZS URBANOWICE – Polonia II Tychy 3 : 1 (2:1)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki H, Koczy, Biskup –Makosz, Bizacki F -, A. Pełka, Mych, Tatoj, Pełka G, Dziubany

Bramki strzelili: Mych – 1, Tatoj – 1

28 kwietnia 1968 r.

Orzeł Mokre – LZS URBANOWICE 6 : 1 (3:1)

Zespół grał w składzie Plichta –Bizacki H, Koczy, Parysz –Makosz, Bizacki F (Waszek) – Czederna, G. Pełka, Mych, Pełka G, Dziubany

Bramki strzelili: Dziubany – 1

14 maja 1967 r.

Zawada II Orzesze – LZS URBANOWICE 0 : 8 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, A. Pełka, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 5, Dziubany – 1, A. Pełka – 1, Biskup – 1

17 maja 1967 r. Puchar Polski – runda II

LZS URBANOWICE – Górnik Wesoła ( A klasa ) 1 : 3

Bramka samobójcza dla LZS Urbanowice

Drużyna A klasy Górnik Wesoła musiał się ciężko napracować by pokonać naszą drużynę. Górnik prowadził już 2- 0 lecz zaraz po przerwie zdobyliśmy gola po samobójczej bramce, zaczęliśmy mocno nacierać i zaczęło pachnieć sensacją. W końcówce meczu jednak rutyna gości wzięła górę i zdobyli oni 3 bramkę przypieczętowując zwycięstwo.

28 maja 1968 r.

LZS URBANOWICE – Naprzód Łaziska 4 : 3 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, Czarnynoga, A. Pełka (Mazór)

Bramki strzelili: A. Pełka – 2, Tatoj – 1, Mazór

1 maja 1968 r. rozegrano w Kosztowach mecz towarzyski z okazji 1-go maja z Jedności Kosztowy. Wynik 6:2 dla Jedności. W meczu tym grali: Stula – Bizacki H, Koczy, Biskup – Parysz, Bizacki F -, A. Pełka, Mych, Tatoj, Pełka G, Lisok, Bołdys.

5 maja 1968 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 4 : 1

Zawisza – Bizacki H, Koczy, Biskup –Mych, Bizacki F -, A. Pełka, Czuderna, Tatoj, Pełka G (Stula), Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 2, Dziubany – 2,

12 maja 1968 r.

Zawada II Orzesze – LZS URBANOWICE 3 : 0 walkower ze względu na brak samochodu którym drużyna mogłaby dojechać na mecz

26 maja 1968 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 4 : 3

Zespół grał w składzie Stula – Bołdys, Koczy, Kozok – Bizacki F, Pełka G – Czauderna ( Wybraniec), Tatoj, Uszok, A. Pełka, Zawisza

Bramki strzelili: Pełka A – 1, Pełka G – 1, Tatoj – 1, Uszok – 1,

2 czerwca 1968 r.

Unia II Bieruń - LZS URBANOWICE 11 : 0

Zespół grał w składzie Seweryn – Parysz, Koczy, Pełka G – Latocha, Waszek (Wybraniec) – Czauderna, Tatoj, Uszok, Biolik, A. Pełka

Bilans wiosny bardzo słaby, w 8 meczach drużyna zdobyła 5 punktów, bilans bramkowy był bardzo niekorzystny 11-26.

Podsumowując cały sezon drużyna zajęła 6 miejsce, zdobyła 13 punktów, bramki 28-40.

Bramki w sezonie 1967/68 zdobyli:

Jan Tatoj – 10,

Hubert Dziubany – 6,

A. Pełka – 3,

Mych – 3

Pełka G – 1

Biskup – 1

Uszok – 1

A oto tabela końcowa sezonu 1967/68 klasa C grupa I

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. LZS Paniówki 14 23 52-26

2. Orzeł Mokre 14 21 35-17

3. Unia II Bieruń 14 14 60-24

4. LZS Paniowy 14 14 50-28

5. Polonia II Tychy 14 13 29-36

6. LZS URBANOWICE 14 13 28-40

7. LZS Woszczyce 14 8 21-45

8. Zawada II Orzesze 14 6 21-80

23 czerwca 1968 r. W Imielinie odbyła się Spartakiada Powiatowa Ludowych Zespołów Sportowych piłce nożnej. Drużyna LZS Urbanowice zajęła 3 miejsce uzyskując następujące wyniki:

Imielin - Urbanowice – 4:0

Urbanowice – Gardawice – 1:0

Imielin II – Urbanowice - 1:2

Tabela Spartakiady:

  1. Imielin I – 5 punktów, bramki – 7-1
  2. Gardawice – 3 punkty, bramki – 3-1
  3. Urbanowice - 2 punkty, bramki – 2-6
  4. Imielin II – 0 punktów, bramki – 3-7

W spartakiadzie udział brali: Zawisza, Kozok, Koczy, Lisok, Pełka A, Pełka G, Tatoj, mych, Latocha, Waszek, Bizacki, Wybraniec, Bołdys.

Sezon piłkarski 1968/69

Przygotowania rozpoczęły się na początku sierpnia 1968 roku z powodów organizacyjnych. Nie zakładano żadnych planów, zawodnicy chcieli grać dla własnej przyjemności.

25 sierpnia 1968 r.

Pierwszy mecz z się nie odbył z powodu wody na boisku.

1 września 1968 r.

Mokre – LZS Urbanowice – walkower 3-0, mecz nie doszedł do skutku z powodu braku samochodu na mecz wyjazdowy.

8 września 1968 r.

LZS Woszczyce – LZS Urbanowice – 3 : 2,

Uszok J – Uszok K, Czauderna, Cipa, Wybraniec, Mych - Pełka G, Bizacki F, Tatoj, Stula, Biskup

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Stula 1,

15 września 1968 r.

LZS Urbanowice - Kolejarz Bieruń Nowy 5:1

Stula – Uszok K, Koczy, Bołdys, Mych, Cipa (Pełka G), Pełka A, Tatoj,D Bizacki F, Biskup, Dziubany

Bramki strzelili: Dziubany 2, Pełka A – 2, Tatoj – 1

22 września 1968 r.

Zawada Orzesze - LZS Urbanowice 2:5 (1:3)

Stula – Uszok K, Koczy, Biskup, Wybraniec, Seweryn, Gołosz, Pełka G, PełkaA, Tatoj, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 3, Pełka A – 2,

6 października 1968 r.

Bieruń II Stary - LZS Urbanowice 3:1 (2:0)

Stula – Bołdys, Koczy, Uszok K, Uszok J, Biskup, Dziubany, Cipa, Mych, Wybraniec, Pełka G

Bramki strzelili: Cipa - 1

13 października 1968 r.

LZS Urbanowice – Górnik II Kostuchna 5:0

Stula –Bołdys, Bobla, Kozok, Koczy, Biskup, Dziubany, Tatoj, Cipa, Mych Pełka A

Bramki strzelili: Pełka A – 2, Dziubany 1, Tatoj – 1, Cipa - 1

20 października 1968 r.

Paniowy – LZS Urbanowice – walkower 3-0, mecz nie doszedł do skutku z powodu braku samochodu na mecz wyjazdowy.

27 października 1968 r.

LZS Urbanowice – Polonia II Tychy 4:1

Dziubany – Bołdys, Koczy, Biskup, Wybraniec, Gołosz, Bizacki F, Cipa, Mych Szczepanek, Biolik.

Bramki strzelili: Cipa – 2, Wybraniec – 1, Biolik -1

3 listopada 1968 r.

Kolejarz Bieruń Nowy - LZS Urbanowice 2:0

Stula (Uszok) - Bołdys, Koczy, Biskup, Bizacki H, Bizacki F, Dziubany, Cipa, Mych, Wybraniec, Biolik ( Szczepanek )

Skończyła się runda jesienna rozgrywek 1968/69.

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała piąte miejsce.

bilans jesieni był korzystny w 9 meczach drużyna zdobyła 8 punktów, bilans bramkowy również korzystny 22-18, w tym dwa mecze oddaliśmy walkowerem z powodu braku samochodu na mecz wyjazdowy.

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1968/69 zdobyli:

Jan Tatoj – 6,

A. Pełka – 6,

Cipa – 4,

Dziubany – 3,

Stula – 1,

Wybraniec – 1

Biolik – 1,

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1968/69

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Unia II Bieruń Stary 9 16 28-12

2. Orzeł Mokre 9 11 21-17

3. Górnik II Kostuchna 9 10 24-19

4. LZS Woszczyce 9 10 21-27

5. LZS URBANOWICE 9 8 22-18

6. Kolejarz Bieruń Nowy 9 8 18-32

7. Polonia II Tychy 8 7 25-19

8. LZS Paniowy 9 7 20-27

9. Zawada II Orzesze 9 2 18-36

ROK 1969

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1969 r. Oto wyniki rundy:

20 kwietnia 1969 r.

LZS URBANOWICE – Mokre 3 : 1, po weryfikacji ustalono walkower 0:3

Zespół grał w składzie Stula – Myrda, Pełka A, Uszok – Cipa (Bobla), Mych, Dziubany, Tatoj, Kroczek, Czarnynoga, Zacłoński

Bramki strzelili: Stula - 1, Zacłoński - 1, Kroczek - 1

4 maja 1969 r.

LZS URBANOWICE – Zawada Orzesze 3:0 walkower

18 maja 1969 r.

LZS URBANOWICE – Unia II Bieruń Stary 2:1 (0:1)

Zespół grał w składzie Uszok J (Stula) – Uszok B, Pełka A, Biskup – Wybraniec (Gołosz ) Tatoj, Mych, Dziubany ( Kroczek) Czarnynoga, Zacłoński

Bramki strzelili: Dziubany – 1, Tatoj - 1

25 maja 1969 r.

Kostuchna - LZS URBANOWICE 3:0 (2:0)

Zespół grał w składzie Uszok J (Stula) – Biskup, Pełka A, Uszok B – Dras, Bizacki, Dziubany, Myrda, Kroczek, Cipa, Uszok (Gołosz )

Bramki strzelili: Dziubany – 1, Tatoj - 1

31 maja 1969 r.

LZS URBANOWICE – Paniowy 3:2 (2:0)

Zespół grał w składzie Dziubany – Uszok K, Pełka A, Kozok – Cipa, Myrda, Wybraniec (Bizacki H) Mych, Kroczek, Tatoj, Biolik

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Kroczek -1, Biolik - 1

5 czerwca 1969 r.

LZS URBANOWICE – Woszczyce 6:0

Zespół grał w składzie Stula – Kozok, Pełka A, Uszok B – Cipa, Myrda, Wybraniec, Kroczek, Tatoj, Gołosz Z, Mych

Bramki strzelili: Mych – 2, Z. Gołosz – 2, Tatoj, 1 samobójcza

8 czerwca 1969 r.

Polonia II Tychy – LZS Urbanowice 0:3 walkower

Oto tabela sezonu 1968/69

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Unia II Bieruń Stary 16 26 51-19

2. Górnik II Kostuchna 16 21 48-26

3. Orzeł Mokre 16 20 36-25

4. LZS URBANOWICE 16 18 42-25

5. Kolejarz Bieruń Nowy 16 16 32-45

6. LZS Paniowy 16 14 31-36

7. LZS Woszczyce 16 14 27-47

8. Polonia II Tychy 16 6 25-42

9. Zawada Orzesze 16 4 21-51

Bramki w sezonie 1968/69 zdobyli:

Jan Tatoj – 9,

A. Pełka – 6,

Cipa – 4,

Dziubany – 4,

Mych – 3

Stula – 2,

Gołosz Z – 2

Wybraniec – 1

Biolik – 1,

Zacłonski – 1

22 lipca 1969 roku ponownie w Imielinie odbyła się Spartakiada Powiatowa Ludowych Zespołów Sportowych.

W drużynie LZS Urbanowice udział brali: Uszok J, Uszok K, Koczy J, Myrda, Cipa, Pełka, Guja, Mych, Okoń, Wybraniec, Biskup, Czarnynoga.

Drużyna z Urbanowic zajęła 2 miejsce za pierwszą drużyną z Imielina.

Wyniki spartakiady:

Imielin - Urbanowice – 7:1

Urbanowice – Paniowy – 3:1

Imielin II – Urbanowice - 1:1

Urbanowice – Woszczyce - 3:0

Sezon piłkarski 1969/1970

Przed rozgrywkami Śląski Związek Piłki Nożnej ogłosił reorganizację rozgrywek, w związku z powyższym zlikwidowano klasę C i w związku z powyższym LZS Urbanowice z urzędu awansował do klasy B.

17 sierpnia 1969 r.

LZS URBANOWICE – Górnik III Świętochłowice 3:0 walkower.

Cała wieś przygotowywała się na pierwszy mecz w klasie B. Niestety do meczu niedoszło gdyż drużyna gości nie dojechała lecz 2 punkty pozostały w Urbanowicach.

24 sierpnia 1969 r.

Orzeł Mokre - LZS URBANOWICE – 2:1

Zespół grał w składzie – Stula - Uszok K, Guja, Myrda, Wybraniec, Cipa, Gołosz, Mych, Pełka A, Żogała, Kroczek,

Bramki strzelili: Mych - 1

31 sierpnia 1969 r.

LZS URBANOWICE – 27 II Orzegów 0:3 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula (Dziubany) – Bobla (Uszok K), Kozok, Myrda, Bołdys – Cipa, Gołosz, Żogała, Kroczek (Tatoj), Pełka A,

6 września 1969 r.

LZS URBANOWICE – Kolejarz Bieruń Nowy 3:0 (1:0)

Zespół grał w składzie Plichta – Biskup, Pełka, Guja, Wybraniec, Cipa, Myrda, Mych, Tatoj, Kroczek, Dziubany

Bramki strzelili: Kroczek -1, Tatoj – 1, Cipa – 1,

14 sierpnia 1969 r.

Woszczyce - LZS URBANOWICE – 6:0 (2:0)

Zespół grał w składzie – Plichta – Laby, Pełka A, Guja, Wybraniec, Gołosz J, Cipa, Gołosz Z, Tatoj, Kroczek, Dziubany

Bramki strzelili: Mych - 1

21 września 1969 r.

LZS URBANOWICE – Kostuchna II 2:3 (1:3)

Zespół grał w składzie Gołębiowski – Laby, Pełka (Gołosz J) Uszok J (Chone) Gołosz Z, Cipa, Mych, Tatoj, Kroczek, Uszok, Bizacki F.

Bramki strzelili: Cipa – 1, Pełka - 1

27 września 1969 r.

Siemianowiczanka - LZS URBANOWICE – 8:0 (6:0)

Zespół grał w składzie Gołębiowski – Cipa, Guja. Pełka, Myrda, Stula, Mych, Laby, Dziubany, Tatoj, Kroczek,

5 października 1969 r.

LZS URBANOWICE – Paniowy 7:1 (1:0)

Zespół grał w składzie Dziubany (Plichta) – Cipa, Pełka, Myrda, Ledziego Latocha, Gołosz Z, (Pełka G) Dziubany, Mych, Tatoj, Kroczek,

Bramki strzelili: tatoj – 3, Latocha – 3, Ledziego - 1

12 października 1969 r.

Unia II Bieruń Stary - LZS URBANOWICE – 0:2 (0:1)

Zespół grał w składzie Dziubany (Pełka G) – Laby, Pełka A, Myrda, Mych, Cipa, Kroczek, Uszok, Gołosz Z, Latocha, Dziubany, Tatoj,

Bramki strzelili: Mych – 1, Uszok - 1

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1968/69 zdobyli:

Jan Tatoj – 4,

Latocha – 3,

Mych – 2

Cipa – 2,

A. Pełka – 1,

Kroczek – 1

Uszok k – 1

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1969/70

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. MKS Siemianowiczanka 9 16 40-8

2. 27 II Orzegów 9 13 54-7

3. Górnik III Swiętochłowice 9 13 22-11

4. Górnik II Kostuchna 9 10 21-27

5. Unia II Bieruń Stary 9 9 18-15

6. LZS URBANOWICE 9 8 18-23

7. Orzeł Mokre 9 6 20-28

8. Kolejarz Bieruń Nowy 9 6 21-33

9. LZS Woszczyce 9 5 23-34

10. LZS Paniowy 9 0 6-34

Rok 1970

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1970 r. Oto wyniki rundy:

12 kwietnia 1970 r.

Górnik III Świętochłowice - LZS URBANOWICE 3:0 walkower

19 kwietnia 1970 r.

LZS URBANOWICE - Orzeł Mokre 0:3 walkower

26 kwietnia 1970 r.

LZS Orzęgów - LZS URBANOWICE 3:1 (1:0)

Zespół grał w składzie Stula – Uszok, Dziubany, Pełka A, Biskup – Cipa J, Cipa, Mych, Targiel J, Kroczek, Gołosz Z

Bramki strzelili: Targiel - 1

10 maja 1970 r.

Kolejarz Bieruń Nowy - LZS URBANOWICE 3:2 (2:0)

Zespół grał w składzie Stula – Kamięski, Biskup, Dziubany, Danielczyk H – Danielczyk J, Mych, Gołosz Z, Gołosz J, Tatoj, Targiel J,

Bramki strzelili: Targiel - 1, samobójcza Kamięski

17 maja 1970 r.

LZS URBANOWICE - Woszczyce 3:0 walkower

24 maja 1970 r.

Górnk II Kostuchna - LZS URBANOWICE 1:1 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula (Mych )– Dziubany, Pełka, Kamięski, Uszok, Gołosz Z, Mych, Kroczek, Gołosz J, Targiel J, Cipa J, Cipa M

Bramki strzelili: Dziubany - 1 z rzutu karnego

31 maja 1970 r.

LZS URBANOWICE – Siemianowiczanka 2:1 (1:1)

Zespół grał w składzie Stula – Uszok, Dziubany, Kamięski, Tatoj, Danielczyk J, Myrda, Gołosz J, Kroczek, Biskup, Mych

Bramki strzelili: Gołosz J – 1, Tatoj – 1

7 czerwca 1970 r.

LZS Paniowy - LZS URBANOWICE 2:3 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula - Uszok, Pełka, Kamięski, Cipa J, Targiel Józef, Gołosz Z (Targiel J), Kroczek, Dziubany, Mych

Bramki strzelili: Dziubany - 1 , Cipa -1, Mych - 1

14 czerwca 1970 r.

LZS URBANOWICE – Unia II Bieruń Stary 4:1 (1:1)

Zespół grał w składzie Stula – Uszok, Pełka, Kamięski , Danielczyk M, Mych , Gołosz Z, Dziubany, Tatoj, Kroczek, Danielczyk J

Bramki strzelili: Tatoj – 2, Danielczyk M - 2

Oto tabela po sezonie 1969/70

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. MKS Siemianowiczanka 18 32 79-13

2. 27 II Orzegów 18 29 88-12

3. Unia II Bieruń Stary 18 23 33-27

4. Orzeł Mokre 18 20 41-38

5. Górnik II Kostuchna 18 20 55-56

6. LZS URBANOWICE 18 17 34-41

7. Górnik III Swiętochłowice 18 15 25-32

8. Kolejarz Bieruń Nowy 18 11 31-61

9. LZS Woszczyce 18 7 32-64

10. LZS Paniowy 18 2 14-104

Bramki w sezonie 1969/70 zdobyli:

Jan Tatoj – 7

Latocha – 3,

Mych – 3

Danielczyk J - 3

Danielczyk M - 2

Cipa – 2,

Dziubany – 2

Targiel - 2

A. Pełka – 1,

Kroczek – 1

Uszok K – 1

Gołosz - 1

Sezon piłkarski 1970/1971 klasa B grupa III

6 września 1970 r.

LZS URBANOWICE – HKS II Szopienice 2:2 (2:1)

Zespół grał w składzie – Stula - Uszok K, Dziubany, Biskup, Kamiński, Pełka, Danielczyk J, Gołosz J (Danielczyk M ), Tatoj, Żogała, Mych

Bramki strzelili: Tatoj - 2

13 września 1970 r.

Fortuna Wyry - LZS URBANOWICE – 3:0 walkower

20 września 1970 r.

LZS URBANOWICE - Stal II Mikołów 4:1 (2:1)

Zespół grał w składzie – Gołębiowski – Kamięski, Dziubany, Pełka, Mych, Płuczka (Bobla), Kroczek, Żogała, Tatoj, Stula, Gołosz J.

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Płuczka – 1, Mych – 1, Żogała - 1

27 września 1970 r.

LZS Paniowy - LZS URBANOWICE – 3:0 walkower

11 października 1970 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 7:2 (2:0)

Zespół grał w składzie – Gołębiowski – Kamięski, Bobla, Latocha, Kozok, Mych, Sędziego, Żogała, Pełka, Mych, Płuczka, Gołosz J.

Bramki strzelili: Sędziego -3, Żogała – 2, Mych – 1, Pełka – 1

18 października 1970 r.

Orzeł Mokre - LZS URBANOWICE – 3:0 walkower

Z powodu trudności z otrzymaniem samochodu na mecze wyjazdowe mistrzowskie LZS Urbanowice rozegrał w rundzie tylko 3 mecze na swoim boisku i oddał 4 mecze walkowerami za mecze wyjazdowe.

W tych trzech rozegranych meczach LZS URBANOWICE zdobył 5 punktów i uzyskał stosunek bramkowy 13-5. Licząc jednak wszystkie mecze wraz walkowerami pozostaje 5 punktów lecz stosunek bramkowy wyniósł 13-17.

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1970/71

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Fortuna Wyry 7 11 21-1

2. HKS II Szopienice 7 11 10-5

3. STAL II Mikołów 7 9 15-11

4. Śląsk Swiętochłowice 7 8 16-12

5. LZS URBANOWICE 7 5 13-17

6. LZS Paniowy 7 4 10-17

7. LZS Woszczyce 7 4 10-21

8. Orzeł Mokre 7 2 5-20

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1970/71 zdobyli:

Jan Tatoj – 3,

Sędziego – 3

Żogała – 3

Mych – 2,

A. Pełka – 1,

Płuczka – 1

ROK 1971

W dniu 17 lutego 1971 roku odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze LZS. Na zebraniu obecna była przedstawicielka Rady Powiatowej LZS kol. Sornek. Obecni byli także Prezes Kólka rolniczego i sekretarz P.O.P. Urbanowice.

Dyskusja toczyła się w sprawie oddania w roku 1970 czterech walkowerów, które były spowodowane brakiem samochodu na mecze wyjazdowe.

Na zabraniu wybrano nowy zarząd, w skład którego zostali wybrani jednomyślnie:

Prezes – Hubert Dziubany

Wice prezes – Franciszek Dowiad

Sekretarz – Jan Latocha

Skarbnik – Sylwester Fabian

Członkowie zarządu – Józef Waszek, Jerzy Wilczewski, Władysław Trzonek

Komisja rewizyjna – Bernard Skrobaka, Henryk Kamieński, Rainhard Czauderna.

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1971 r. Oto wyniki rundy:

25 kwietnia 1971 r.

HKS Szopienice – LZS URBANOWICE – 2:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Dziubany, Ryguła, Uszok, Targiel, Danielczyk J, Gołosz J, Zając, Fabian (Szczepanek), Kuśmierz.

9 maja 1971 r.

LZS URBANOWICE – Fortuna Wyry 1:3 (0:0)

Zespół grał w składzie – Stula – Kamięski, Dziubany, Ryguła, Uszok, Danielczyk M, Gołosz J, Targiel J. (Tatoj) Zając, Danielczyk J, Kuśmierz.

Bramki – Tatoj - 1

16 maja 1971 r.

AKS II Mikołów – LZS URBANOWICE – 1:5 (1:2)

Zespół grał w składzie – Gwóźdź – Fabian, Dziubany, Kuśmierz, Kamięski, Kroczek, Mokry, Targiel, Danielczyk J, Danielczyk J, Gołosz J, Zając

Bramki – Zając – 2, Danielczyk M – 1, Danielczyk J – 1, Kroczek – 1

23 maja 1971 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 3:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski (Ryguła), Dziubany, Kuśmierz, Kroczek, Gołosz J, Żogała, Mokry, Zając, Danielczyk M, Danielczyk J.

Bramki – Kroczek – 2, Kuśmierz - 1

30 maja 1971 r.

LZS URBANOWICE – Świętochowice 4:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek –Kuśmierz, Uszok, Danielczyk M, Fabian, Gołosz J (Stula) , Danielczyk J, Kroczek, Mokry, Żogała, Zając.

Bramki – Zając – 2, Mokry – 1, Żogała - 1

6 czerwca 1971 r.

LZS Woszczyce - LZS URBANOWICE – 4:1 (2:0)

Zespół grał w składzie – Knapek (Dziubany) – Kamięski (Fabian), Dziubany, Kuśmierz, Uszok, Kroczek, Mokry, Danielczyk M, Zając, Danielczyk J, Żogała.

Bramki – Zając - 1

13 czerwca 1971 r.

LZS URBANOWICE – LZS Orzeł Mokre 6:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Dziubany, Kuśmierz, Uszok, Kroczek, Gołosz J, Mokry, Żogała, Zając, Mych

Bramki – Zając – 2, Kroczek – 1, Gołosz – 1, Żogała – 1, samobójcza – 1

Koniec rozgrywek w klasie B grupa III, jesień – wiosna 1970-1971. LZS Urbanowice rozegrał w rundzie wiosennej 7 meczy wygrywając 4, przegrywając 3. W całym sezonie wygraliśmy 6 meczów i jeden zremisowaliśmy zdobywając w sumie 13 punktów, bramki 33-27.

Oto tabela po sezonie 1970/71

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Fortuna Wyry 14 25 51-13

2. HKS II Szopienice 14 20 41-17

3. Śląsk Swiętochłowice 14 17 32-22

4. LZS Woszczyce 14 14 27-31

5. LZS URBANOWICE 14 13 33-27

6. STAL II Mikołów 14 13 22-22

7 LZS Paniowy 14 5 18-41

8. Orzeł Mokre 14 5 17-57

Bramki w sezonie 1970/71 zdobyli:

Zając – 7

Żogała – 5

Jan Tatoj – 4,

Kroczek – 4

Sędziego – 3

Mych – 2,

A. Pełka – 1,

Płuczka – 1

Danielczyk J – 1

Danielczyk M – 1,

Kuśmierz – 1

Mokry – 1

Gołosz – 1

Samobójcza – 1

Sezon piłkarski 1971/1972

Odbyła się kolejna reorganizacja rozgrywek piłki nożnek. LZS Urbanowice został przydzielony go klasy B grupa II. W grupie znalazło się 14 drużyn.

22 sierpnia 1971 roku.

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE – 0:1 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Dziubany, Kuśmierz, Danielczyk M, Danielczyk J, Kroczek, Stula (Kowalski), Tatoj, Zając, Predecki

Bramki – Danielczyk J – 1

29 sierpnia 1971 r.

LZS URBANOWICE – Stal II Mikołów 3:0 walkower

5 września 1971 roku

Sląsk II Świętochowice – LZS URBANOWICE – 4:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Stula, Tatoj, Danielczyk M, Kroczek, Kowalski, Mokry, Żogała, Predecki

12 września 1971 roku

LZS URBANOWICE – Podlesie 1:2 (0:2)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Stula, Danielczyk M (Kamięski), Danielczyk J, Tatoj, Kowalski, Żogała, Zając, Konieczny

Bramki – Kuśmierz – 1

19 września 1971 roku

Orzeł Mokre – LZS URBANOWICE 2:8 (1:4)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Guja, Stula (Bizacki H) Danielczyk J, Tatoj, Kowalski, Żogała, Zając, Konieczny

Bramki – Kowalski – 3, Tatoj – 2, Żogała – 1, Danielczyk J – 1, Zając - 1

26 września 1971 roku

LZS URBANOWICE – Górnik Kostuchna 3:1 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Stula (Danielczyk M) Tatoj, Konieczny, Czauderna, Kowalski, Żogała, Zając, Danielczyk J.

Bramki – Zając – 2, Konieczny – 1.

03 października 1971 roku

Pogoń Ruda Śląska – LZS URBANOWICE 3:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Danielczyk M, Tatoj, Niemiec, Konieczny, Danielczyk J, Mych, Żogała, kroczek, Zając, Kowalski.

10 października 1971 roku

LZS URBANOWICE – Szopienice 1:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Konieczny, Szafrański ( Fabian ), Niemiec, Tatoj, Kowalski, Żogała, Zając, Czauderna ( Danielczyk M)

Bramki – Konieczny – 1

17 października 1971 roku

Siemianowiczanka II - LZS URBANOWICE 1:2 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Danielczyk M, Fabian Niemiec, Danielczyk J, Konieczny, Żogała ( Tatoj ), Zając, Kowalski

Bramki – Konieczny – 1, Kowalski – 1,

24 października 1971 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 2:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Niemiec, Fabian, Zając, Danielczyk J, Konieczny, Żogała, Tatoj , Kowalski

Bramki – Konieczny – 1, Kuśmierz – 1,

31 października 1971 r.

Górnik 09 Mysłowice – LZS URBANOWICE 2:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Niemiec, Guja, Danielczyk J, Tatoj, Konieczny (Danielczyk M), Żogała, Zając, Kowalski

7 listopad 1971 r.

LZS Gardawice – LZS URBANOWICE 3:0 walkower

14 listopada 1971 r.

LZS URBANOWICE – Czułowianka Czułów 3:2 (1:1)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Żogała, Fabian, Buchta (Kamięski), Danielczyk J, Szafrański (Stula), Tatoj, Zając, Kowalski

Bramki – Tatoj - 3

Oto jak przedstawiała się tabela rozgrywek mistrzowski klasy B grupa II runda jesień 1971/72

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. LZS Gardawice 13 20 35-8

2. Górnik II 09 Mysłowice 13 20 34-12

3. Podlesianka II Podlesie 13 19 49-19

4. Śląsk II Swiętochłowice 13 19 35-29

5. Siemianowiczanka II 13 18 30-12

6. Pogoń II Ruda Ślaska 13 17 36-12

7. Górnik II Kostuchna 13 16 31-21

8. LZS URBANOWICE 13 14 21-23

9. STAL II Mikołów 13 11 20-18

10. Górnik II Szopienice 13 9 26-26

11. LZS Paniowy 13 7 12-40

12. LZS Woszczyce 13 5 22-54

13. Czułowianka Czułów 13 4 20-36

14. Orzeł Mokre 13 3 12-63

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1971/72 zdobyli:

Jan Tatoj – 5,

Kowalski – 4

Konieczny – 1

Zając – 3

Kuśmierz – 1

Danielczyk J – 2

Żogała – 1

ROK 1972

1 lutego 1972 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym zostało wybrane nowe kierownictwo klubu LZS.

Oto skład nowego zarządu:

Prezes – Kazimierz Bołdys

I Wiceprezes – Dziubany Henryk

II Wiceprezes – Stula Sylwester

Sekretarz – Latocha Jan

Skarbnik – Fabia Sylwester

Członkowie zarządu – Tatoj Jan, Woszczek Józef - trener

Kierownik drużyny Lalorny Rajmund

Komisja Rewizyjna – Zębala, Szczepanek, Duży

9 kwietnia 1972 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 4:2 (1:1)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Tatoj, Kuśmierz, Sajdutko, Niemiec, Stula, Domagała, Mokry, Zając, Żogała, Kowalski

Bramki – Kuśmierz – 2, Tatoj – 1, samobójcza - 1

16 kwietnia 1972 r.

Stal II Mikołów - LZS URBANOWICE 0:2 (0:2)

Zespół grał w składzie – Stula – Kuśmierz, Tatoj, Wybraniec, Fabian, Danielczyk, Niemiec (Dziubany), Niemiec J, Zając, Krawczyk, Kowalski

Bramki – Krawczyk – 1, Niemiec J – 1

30 kwietnia 1972 r.

Podlasianka II - LZS URBANOWICE 4:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Stula – Kuśmierz, Dziubany, Ochman, Pałka A, Niemiec, Jałowy, Kowalski, Tatoj, Krawczyk, Zając

7 maja 1972 r.

LZS URBANOWICE – Orzeł Mokre 2:0 (2:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Pałka A, Dziubany, Niemiec, Wybraniec, Mych, Krawczyk, Kowalski, Zając, Żogała, Tatoj,

Bramki – Żogała – 1, Niemiec – 1

14 maja 1972 r.

Górnik II Kostuchna - LZS URBANOWICE 9:0 (4:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Bołdys, Kuśmierz, Niemiec, Fabian, Latocha, Zając, Kowalski, Krawczyk, Sajdutko, Kamięszczyk

21 maja 1972 r.

LZS URBANOWICE – Pogoń II Ruda Śląska 1:5

Zespół grał w składzie – Hwastek – Fabian, Pałka A, Bobla, Sajdutko (Myrda) Kroczek, Niemiec, Kowalski, Zając, Danielczyk J, Wybraniec

Bramki – Wybraniec – 1

28 maja 1972 r.

Górnik II Szopienice - LZS URBANOWICE 2:4 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek –Fabian, Dziubany, Wybraniec, Pełka A, Niemiec, Kroczek, Kowalski, Grzesica (Jałowy) Dejas, Pawlik

Bramki – Kowalski – 2, Niemiec – 1, Kroczek - 1

1 czerwca 1972 r.

LZS URBANOWICE – Siemianowiczanka II 2:3

Zespół grał w składzie – Bizacki H (Knapek) – Wybraniec (Pałka A), Dziubany, Danielczyk M, Zając, Niemiec, Kroczek, Kowalski, Dejas, Krawczyk, Pawlik

Bramki – Kowalski – 1, Dejas – 1

4 czerwca 1972 roku

LZS Woszczyce – LZS Urbanowice 2:1 (0:1)

Zespół grał w składzie – Kroczek – Fabian, Pałka A, Danielczyk J, Zając, Krawczyk, Wybraniec, Kowalski, Dejas, Niemiec, Pawlik

Bramki – samobójcza

7 czerwca 1972 r.

LZS URBANOWICE – Śląsk II Świętochłowice 2:1 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek –Pałka, Tatoj, Wybraniec, Zając, Danielczyk J, Niemiec, Pawlik, Krawczyk, Dejas, Kowalski

Bramki –Dejas – 1, Niemiec – 1,

11 czerwca 1972 r.

LZS URBANOWICE – Górnik 09 II Mysłowice 0:3

Zespół grał w składzie – Knapek –Pałka, Tatoj, Wybraniec, Fabian, Zając, Niemiec, Czauderna, Danielczyk M, Danielczyk J, Kowalski

Koniec rozgrywek w klasie B grupa II, jesień – wiosna 1971-1972. LZS Urbanowice rozegrał w rundzie wiosennej 13 meczy wygrywając 5, przegrywając 8 bramki 16-33.

W całym sezonie wygraliśmy 12 meczów zdobywając w sumie 24 punktów, bramki 37-56.

Bramki w sezonie 1971/72 zdobyli:

Kowalski – 7

Jan Tatoj – 6,

Niemiec – 4

Zając – 3

Kuśmierz – 3

Danielczyk J – 2

Żogała – 2

Krawczk - 1

Dejas - 2

Konieczny – 1

Wybraniec – 1

Kroczek – 1

Samobójcze - 2

W dniu 4 października 1972 r. klub sportowy LZS Urbanowice postanowiono rozwiązać.

Przyczyn było wiele z których najważniejsza nie wywiązanie się z umowy zakładu opiekuńczego IGLOPOL – Ogrodnik na dostawę samochodu na mecze wyjazdowe, co w latach 70-tych stwarzało wielkie trudności komunikacyjne. Nałożyły się również zaległości finansowe szczególnie wobec sędziów piłkarskich. Jednak największy problem powstał wśród samych zawodników.

Ze względu na dość słabe wyniki czysto sportowe część zawodników zrezygnowała z amatorskiego uprawiania sportu, ponadto część z zawodników założyła rodziny, podjęła pracę zawodową.

Pieczątki klubowe złożono w Radzie Powiatowej Ludowych Zespołów Sportowych w Tychach. Pozostały sprzęt sportowy przekazano do Szkoły Podstawowej w Jaroszowcach natomiast sprzęt zużyty i zniszczony został skasowany.

Opracowano na podstawie KRONIKI LZS URBANOWICE podpisanej przez pana Kazimierza Bołdysa.

HISTORIA

PIŁKI NOŻNEJ

DZIELNICY JUW-E

WSTĘP

Początki życia sportowego na terenie dzisiejszego osiedla Jaroszowice, Urbanowice i Wygorzele zwanego potocznie JUW- e od nazw dzielnic wchodzących w skład osiedla

I. KRONIKA LZS URBANOWICE

POCZĄTKI SPORTU W DAWNEJ GROMADZIE URBANOWICE

Początki życia sportowego na terenie wsi Urbanowice datuje się na okres wczesno-powojenny. Jednak po drugiej wojnie światowej życie sportowe w Urbanowicach niemal nie istniało. Mimo starań niektórych obywateli gromady nie zdołano utworzyć drużyny piłkarskiej, która mogłaby być zgłoszona do czynnych rozgrywek piłkarskich. Nie znaczy to że życie sportowe nie istniało, albowiem odbywały się mecze towarzyskie z sąsiednimi drużynami. Już w latach 1947-1949 istniała drużyna w Urbanowicach która rozgrywała mecze towarzyskie. W skład tej drużyny wchodzili następujący zawodnicy:

Wilhelm Cipa, Bolesław Latusek, Franciszek Latusek, Karol Kubecko, Józef Tatoj, Sylwester Sługa, Augustyn Bieroński, Jan i Józef Grzybek, Teofil Kubecko i inni. Drużyna ta rozgrywała bratobójcze spotkania towarzyskie z Cielicami wychodząc przeważnie zwycięsko. O sile tej drużyny świadczy fakt, że drużyna podejmowała towarzysko u siebie drużyny „B” klasowe, między innymi Górnikiem Kostuchna, z którym po ciężkim boju drużyna z Urbanowic przegrała 6:2 a drugi mecz z Górnikiem Wesołą 4:2. Obie bramki w obydwu meczach zdobył Franciszek Latusek. Wyniki świadczą o niezłej postawie i nienajgorszych umiejętnościach tych zawodników. Ale na tych bardzo nielicznych spotkaniach kończyło się życie sportowe naszej wsi.

Lata 1949-54 nic nowego nie wniosły, chociaż znaleźli się zapaleńcy, w których była iskierka nadziei, że w końcu powstanie w naszej wsi klub, który mógłby się rozwijać i prowadzić życie sportowe. Organizacja była już daleko posunięta, był sprzęt była szatnia, którą z wielkim trudem wyremontowano ( była to stara kurza buda byłego władcy dworu z lat przedwojennych). Szatnia znajdowała się za budynkiem prezydium. Ale i ten trud poszedł na marne. W tym okresie zaczęło się organizować życie sportowe w sąsiednich Cielicach, z którymi trwała ciągła rywalizacja.

W roku 1949 z okazji święta 22 lipca odbył się mecz piłkarski, z którego nasz zespół wyszedł zwycięsko wynikiem 2-1. Było to jednak ostatnie zwycięstwo tej drużyny. Drużyna z Cielmic robiła stałe postępy i zgłosiła się do rozgrywek piłkarskich. Nasi sportowcy szukali kontaktów z innymi klubami, między innymi odbył się mecz w Bieruniu Nowym gdzie nasz zespół przegrał 10:1 co między innymi przyczyniło się do całkowitego upadku wielkich nadziei na powstanie klubu. Mimo to okres ten można było nazwać w naszej wsi jako najaktywniejszym w życie sportowe. Dużo pracy włożyli w to życie sportowe bracia Jan i Stefan Cipa oraz Leon Czerwieński, Alojzy Grzesica, Erwin Dworniczok, Henryk Szeliga, Augustyn Czerwieński. Ludwik Latocha, Hilary Szeliga, Alojzy Stęchły, Karol Kubecko, Stefan Michalski i inni. Sprzęt który pozostał tymczasowo przechowywano w szkole. Lata 1954-58 należały do najuboższych w życie sportowe w dzielnicy. W 1956 roku odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami z Urbanowic i Cielmic, zakończony sromotną porażką drużyny z Urbanowic 14-2 co było dowodem na zmniejszenie zainteresowania i spadku aktywności w życiu sportowym naszej wsi. W tym czasie drużyna z Cielmic była już liderem klasy C i awansowała do klasy B. W latach 1958 – 1961 próbowano wskrzesić drużynę ale było wiele trudności miedzy innymi brak poparcia ze strony Gminnej Rady Narodowej, gdzie przewodniczącym był obywatel Jóźwiak człowiek nie pochodzący z terenu wsi nasłany na to stanowisko przez ówczesne władze powiatowe, wszystkie przedsięwzięcia były przez tego człowieka tłumione. Trudności ze strony GRN doprowadziły do tego że wszystkie utworzenia klubu i aktywności sportowej kończyły się na zebraniach i wielkich planach, a w tym czasie bardziej utalentowani grali w obcych klubach: w Unii Bieruń Stary – Tatoj Jan, Dziubany Hubert, Czarnynoga Józef, w Czułowiance – Koczy Jerzy, Pełka Andrzej, Bizacki Feliks, Latocha Jan, Cipa Józef, Bernaś Eryk a w Górniku Lędziny Czaudena H, Żogała Bernard, Gwóźdź itd.

Od roku 1962 nadszedł okres większej aktywności społecznej. Wielkimi zapaleńcami byli wówczas Ludwik i Erwin Urbańczykowie. Pierwszym krokiem było założenie Związku Młodzieży Wiejskiej ZMW gdzie funkcję przewodniczącego pełnili kolejno Jan Sojka, Rajchold Kulka i Kazimierz Bołdys. Ten ostatni zaczął na szeroką skalę agitacje młodzieży. W tym okresie wielki wpływ na organizowanie się młodzieży miała świetlica. Mając do dyspozycji salę taneczną miejscowy ZMW organizował w każdy czwartek potańcówki (fajty), rozgrywki pingpongowe oraz gry w skata.

Olbrzymi wpływ na rozwój sportu i kultury miał ówczesny proboszcz parafii Leon Szkatuła wraz z organistą. Były prowadzone mecze piłkarskie ministrantów. Ministranci z Urbanowic grali przeciwko ministrantom z Jaroszowic i Wygorzela. Wygrywali przeważnie ministranci z Wygorzela i Jaroszowic.

Jeszcze w 1962 roku przy współudziale Franciszka Dowiada powstała drużyna, która zaczęła trenować z myślą o zbliżających się rozgrywkach.

Z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego koła ZMW Kazimierza Bołdysa w dniu 17 stycznia 1963 roku zostało zwołane zabranie na którym postanowiono założyć Ludowy Klub Sportowy LKS URBANOWICE. Na spotkaniu tym uchwalono, że należy zwrócić się do przewodniczącego G.R.N. pana Jerzego Urbanka z prośbą o dotację w celu pokrycia kosztów zakupu niezbędnego sprzętu i organizację powstającego LZS-u. Starania prowadzili F. Dowiad, K. Bołdys, J. Noras.

I oto nadszedł dzień 8 lutego 1963 roku.

Na zebraniu powołano pierwszy zarząd powstającego LZS Urbanowice w skład którego zostali wybrani:

PREZES – Franciszek Dowiad

WICEPREZES – Jan Latocha

SEKRETARZ – Kazimierz Bołdys

SKARBNIK – Józef Noras

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrabaka, W. Bernas, H. Dziubany

KIEROWNIK DRUŻYNY – Augustyn Kajdas

GOSPODARZ KLUBU – Stefan Michalski

Na zebraniu szczegółowo omawiane były sprawy: zakupu sprzętu i remontu boiska. Miedzy innymi postanowiono, ze boisko zostanie wyremontowane a remont zostanie przeprowadzony pod okiem agronoma Studzińskiego. W trakcie zebrania postanowiono ostatecznie zgłosić drużynę do rozgrywek piłkarskich 1963/64.

W 1963 ZMW przeznaczyło dotacje na powstałego LZS-u w wysokości 6500 zł. z czego zakupiono owerole (koszulki) treningowe, komplet spodenek i piłki.

Należy zanotować fakt pomocy ze strony miejscowych władz GRN w tym przewodniczącego Jerzego Urbanka, który był zwolennikiem sportu. Przeznaczył on z funduszu gromadzkiego kwotę 8890 zł. na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego do przygotowania drużyny miedzy innymi: siatek do bramek, butów, getrów itd.

Wczesną wiosną 1963 roku miejscowe Kółko Rolnicze rozpoczęło prace przy przygotowaniu boiska piłkarskiego. Najpierw zostało przeorane boisko następnie wszyscy zwolennicy powstającego klubu z wielkim poświeceniem pracowali przy wywózce darni z płyty boiska, zasiewaniu trawy i organizowaniu samego boiska. W ten sposób boisko zostało uporządkowane a młoda trawa wyrastająca na płycie boiska zwiastowała, ze młoda drużyna będzie miała w przyszłości lepszą płytę boiska. Praca przy porządkowaniu boiska wyróżnili się miedzy innymi Sylwester Stula, Józef Noras, Józef Grzesica, Franciszek Dowiad, Tatoj Jan, Pełka Andrzej, Cieślik Józej, Gerard Kajdasz, Józef Cyganek, Bizacki Henryk, Jan Latocha, Kazimierz Boldys oraz koleżanki z koła ZMW: Klima Małgorzata, Klima Irena, Cyganek Teresa, Myrda Wanda, Myrda Marta, Cyganek Helena, Trzonek Helena, Szojda Irena, Gawlina Marta i inne.

Na zebraniu w dniu 17 marca 1963 roku prezes F. Dowiad przedstawił pomysł wysłania do sąsiednich klubów próśb o pomoc w postaci sprzętu sportowego. Na apel prezesa LZS Urbanowice odpowiedział jedynie klub Górnik Kostuchna, który przeznaczył dla naszego klubu 12 par używanych butów piłkarskich oraz 20 koszulek.

W tym okresie boisko w Urbanowiczach było jeszcze nieczynne, drużyna przygotowywała się do rozgrywek jesiennych sezonu 1963/64 oraz rozgrywała mecze sparingowe w sąsiednich Cielmicach.

Przed rozpoczęciem rozgrywek zgłoszono drużynę w następującym składzie:

Bramkarze - Stula Sylwester i Loska Józef

Napastnicy i obrońcy – Tatoj Eugeniusz, Bernaś Wacław, Liszka Stefan, Latocha Jan, Radwański Jerzy, Bołdys Kazimierz, Cieślik Józef, Makosz Józef, Pełka Andrzej, Tatoj Jan, Dziubany Hubert, Bizacki Feliks, Bizacki Henryk, Uszok Bernard, Śmietana Jerzy, Parysz Hubert, Piecha Ryszard, Pełka Grzegorz, Koczy Jerzy, Kozok Bernard, Cipa Jan i inni.

Trenerem i opiekunem został prezes Franciszek Dosiad.

Przed rozgrywkami rozpoczęły się intensywne przygotowania do sezonu. Treningi odbywały się w każdy wtorek i piątek. Rozegrano również kilka sparingów poprzedzających rozgrywki w klasie C. Pierwszy mecz towarzyski drużyna LZS Urbanowice rozegrała mecz w Cielmicach z tamtejsza drużyną przegrywając 5:1. W następnym meczu graliśmy z Polonią Tychy wygrywając 3:0. Olśnieni zwycięstwem zawodnicy z Urbanowic rozegrali jeszcze dwa mecze przed rozpoczęciem rozgrywek kolejno przegrywając z rezerwami Górnika Kostuchna 7:4 i następnie z rezerwą Górnika Lędziny 6-4. Na tym przygotowania do debiutu w rozgrywkach się zakończyły i wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością oczekiwali 1 września 1963 roku i pierwszego meczu drużyny LZS Urbanowice.

Sezon piłkarski 1963/64 runda jesień 1963.

1 kolejka

1 września 1963 r.- LZS URBANOWICE - Jedność II Kosztowy 8 : 5

Pod nazwą LZS Urbanowice pierwszy mecz rozegrano 1 września 1963 roku z drużyną Jedność II Kosztowy. Mecz zakończył się zwycięstwem LZS Urbanowice 8:5. Wspaniały debiut drużyny i pierwsze dwa punkty w rozgrywkach mistrzowskich.

Drużyna wystąpiła w składzie: S. Stula – W. Bernaś, J. Latocha, J. Cieślik – K. Bołdys, J. Radwański, J. Makosz, A. Pełka – J. Tatoj, H. Diubany, F. Bizacki.

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

H. Dziubany – 4,

J. Tatoj – 2,

A. Pełka – 1,

F. Bizacki – 1.

2 kolejka

8 września 1963 r. Górnik II Kostuchna - LZS URBANOWICE 9 : 0

Pierwszy mecz wyjazdowy w rozgrywkach klasy C drużyna przegrała bardzo wysoko z Rezerwami Górnika Kostuchna 9:0. Nasi piłkarze zapłacili frycowe dla debiutantów w rozgrywkach.

3 kolejka

22 września 1963 r.- LZS URBANOWICE - Unia II Bieruń Stary 2 : 6

Mecz rozgrywany w Cielmicach z rezerwami Unii Bieruń Stary przegrany wysoko 2:6

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 2,

4 kolejka

29 września 1963 r. AKS II Mikołów - LZS URBANOWICE 2 : 0

W kolejnym wyjazdowym meczu z AKS II Mikołów drużyna po walce przegrała 2-0

5 kolejka

06 października 1963 r.- LZS URBANOWICE – Górnik II Wesoła 3 : 2

Mecz rozgrywany w Cielmicach z rezerwami Górnika Wesoła zakończył się zwycięstwem drużyny z Urbanowic 3-2 po zaciętym i emocjonującym spotkaniu.

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 1,

H. Dziubany – 1,

A. Pełka – 1,

6 kolejka

13 października 1963 r. 09 Mysłowice - LZS URBANOWICE 5 : 1

W ostatnim meczu rundy jesiennej 1963 roku w meczu wyjazdowym z drużyną 09 Mysłowice LZS Urbanowice przegrał 5-1.

Jedyną bramkę zdobył A. Pełka.

Tabela po rundzie jesiennej 1963 roku

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Kostuchna 6 12 27-5

2. AKS II Mikołów 6 7 24-11

3. Górnik II Wesoła 6 7 14-8

4. Unia II Bieruń Stary 6 5 14-21

5. 09 Mysłowice 6 5 12-20

6. LZS Urbanowice 6 4 14-25

7. Jedność II Kosztowy 6 0 10-35

Bramki w rundzie jesiennej zdobyli:

H. Dziubany – 5,

J. Tatoj – 5,

A. Pełka – 3,

F. Bizacki – 1.

W dniu 19 grudnia 1963 r. odbyło się walne zebranie na którym został powołany nowy zarząd w skład którego zostali wybrani:

PREZES – Władysław Trzonek

WICEPREZES – Franciszek Dowiad

SEKRETARZ – Andrzej Pełka

SKARBNIK – Józef Noras

KOMISJA REWIZYJNA – A. Labuda, J. Czarnynoga, S. Cipa

KIEROWNIK DRUŻYNY – Rajmund Lalorny

GOSPODARZ KLUBU – Ewald Lebuda

W okresie przerwy zimowej w ramach przygotowań do rozgrywek wiosennych drużyna rozgrywała mecze o Puchar Echa Tyskiego. Drużyna rozegrała 5 spotkań. Oto wyniki tych meczów:

LZS Urbanowice – Górnik Kostuchna 2 : 9

LZS Urbanowice – Górnik Wesoła 1 : 9

LZS Urbanowice – Zawada 3 : 6

LZS Urbanowice – Orzesze 2 : 2

LZS Urbanowice – Czułowianka 0 : 11

Do drugiej rundy rewanżowej wiosna 1964 r. drużyna startowała z przedostatniej pozycji. Przygotowania rozpoczęto bardzo wcześnie. Zaangażowano również nowego trenera drużyny byłego zawodnika Unii Bieruń Stary Franciszka Latuska, który z wielkim poświęceniem przygotowywał drużynę do rundy rewanżowej.

7 kolejka

12 kwietnia 1964 r.- Jedność II Kosztowy - LZS URBANOWICE 1 : 4

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 2,

H. Dziubany – 1

A. Pełka – 1,

8 kolejka

19 kwietnia 1964 r. LZS URBANOWICE - Górnik II Kostuchna 3 : 0 walkower

Rezerwy Górnika Kostuchna nie przyjechali na mecz. Nasza drużyna otrzymała walkower.

9 kolejka

3 maja 1964 r.- Unia II Bieruń Stary - LZS URBANOWICE 3 : 1

Mecz z rezerwami Unii Bieruń Stary przegrany po zaciętej walce 3 : 1

Bramkę dla LZS Urbanowice strzelił

J. Koczy – 1,

10 kolejka

10 maja 1964 r. LZS URBANOWICE - AKS II Mikołów 3 : 2

W kolejnym meczu w Cielmicach z AKS II Mikołów drużyna po zaciętym meczu wygrała 3-2

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Czrnynoga – 2

J. Tatoj – 1,

11 kolejka

17 maja 1964 r.- Górnik II Wesoła – LZS URBANOWICE 8 : 0

Mecz z rezerwami Górnika Wesoła zakończył się wysoką porażką drużyny Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

12kolejka

24 maja 1964 r. LZS URBANOWICE - 09 Mysłowice 6 : 2

W ostatnim meczu sezonu 1963/64 roku w Cielicach z drużyną 09 Mysłowice LZS Urbanowice wygrał wysoko 6-2.

Bramki dla LZS Urbanowice strzelili:

J. Tatoj – 2,

H. Dziubany – 2

Parysz – 1,

Makosz - 1

I tak zakończył się pierwszy sezon drużyny LZS Urbanowice.

Tabela po sezonie 1963/64

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Kostuchna 12 22 45-12

2. Górnik II Wesoła 12 18 40-22

3. AKS II Mikołów 6 12 12 33-22

4. Unia II Bieruń Stary 12 11 18-26

5. 09 Mysłowice 12 11 24-36

6. LZS Urbanowice 12 10 27-45

7. Jedność II Kosztowy 12 4 19-57

Bramki w sezonie 1963/64 zdobyli:

Jan. Tatoj – 10,

Hubert Dziubany – 8,

A. Pełka – 4,

J. Czarnynoga – 2

F. Bizacki – 1

J. Koczy – 1

H. H. Parysz – 1

J. Makosz – 1

Podsumowanie sezonu 1963/64.

Wyniki nie były najlepsze. Powodem tego był częściowy brak ustabilizowania drużyny. Oto wyszczególnienie poszczególnych pozycji których występowali zawodnicy.

Bramkarz – S. Stula, J. Loska, Honc

Lewy obrońca – J. Cieślik, J. Latocha, J. Koczy

Stoper – J. Latocha, A. Pełka, G. Kajdas, W. Bernas, H. Bizacki

Prawy obrońca – J. Cieślik, E. Tatoj, S. Liszka, H. Bizacki, G. Kojdas, K. Bołdys.

Lewy pomocnik – J. Radwański, F. Bizacki

Prawy pomocnik – K. Bołdys, H. Bizacki, J. Radwański, J. Koczy

Lewy skrzydłowy – F. Bizacki, H. Bizacki, E. Tatoj, H. Dziubany, G. Pełka, Makosz

Lewy łącznik – H. Dziubany, H. Bizacki, J. Tatoj, K. Bołdys, G. Pełka, R. Lalorny

Środkowy – J. Tatoj, A. Pełka, H. Dziubany

Prawy łącznik – A. Pełka, J. Tatoj, H. Bizacki, H. Dziubany, H. Parysz

Prawy skrzydłowy – J. Makosz, H. Bizacki

Z tej statystyki wynika, że w pierwszym sezonie zawodnicy próbowali sił na wszystkich pozycjach co rzecz jasna nie mogło wpłynąć na dobrą postawę całej drużyny.

Na podsumowanie pierwszego debiutanckiego sezonu piłkarskiego w Urbanowicach w dniu 27 kwietnia 1964 r. odbyło się zebrani sprawozdawczo –wyborcze w trakcie którego został powołany nowy zarząd klubu w skład którego zostali wybrani:

PREZES – Wilhelm Cipa

WICEPREZES – W. Trzonek

SEKRETARZ – Kazimierz Bołdys

SKARBNIK – Józef Noras

KOMISJA REWIZYJNA – J. Zieliński, R. Haśnik, G. Chrobok

KIEROWNIK DRUŻYNY – Rajmund Lalorny

GOSPODARZ KLUBU – Teofil Kubecko

W trakcie zebrania poruszono ważne sprawy organizacyjne, dyscyplinarne dotyczące zespołu oraz poruszono temat remontu szatni przy budynku mieszkalnym koło prezydium Gminnej Rady Narodowej.

Sezon piłkarski 1964/65

W drugim roku rozgrywek ambicje drużyny były dużo większe. Drużyna została wzmocniona zawodnikami z Cielmic którzy wyrazili chęć gry w naszym zespole. Byli to: Teodor Liszka, bernard Śmiłowski, Rajchold Ścierski, Radwański i Drozdek oraz bramkarz z Lędzin Gwóźdź.

Mimo tych zdawałoby się wzmocnień drużyna nie spełniła pokładanych w niej nadziei.

Drużyna została przydzielona do grupy I klasy C. Oto wyniki:

LZS Urbanowice – Budowlani Ligota 3-1

Budowlani Ligota – LZS Urbanowice 3-2

LZS Urbanowice – Górnik II Wesoła 1-1

Górnik II Wesoła – LZS Urbanowice 7-0

LZS Urbanowice – Lechia II Mysłowice 3-0 walkower

Lechia II Mysłowice – LZS Urbanowice 3-0

LZS Urbanowice – Start II Podlesie 3-0 walkower

Start II Podlesie – LZS Urbanowice 3-0 walkower

LZS Urbanowice – Górnik II Murcki 2-0

Górnik II Murcki – LZS Urbanowice 3-2

LZS Urbanowice – Górnik II Piotrowice 3-0

Górnik II Piotrowice – LZS Urbanowice 2-1

LZS Urbanowice – Polonia II Tychy 6-2

Polonia II Tychy – LZS Urbanowice 1-4

Bramki w sezonie 1964/65 zdobyli:

B. Śmiłowski – 7

Jan Tatoj – 6,

Hubert Dziubany – 3,

A. Pełka – 3,

J. Czarnynoga – 2

J. Koczy – 1

S. Stula – 1

T. Liszka – 1

Tabela po sezonie 1964/65

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Wesoła 14 25 66-13

2. Start II Podlesie 14 19 44-24

3. Sparta II Katowice Ligota 14 17 37-28

4. Polonia II Tychy 14 14 36-34

5. LZS Urbanowice 14 14 26-32

6. 09 Mysłowice 14 13 28-45

7. Górnik II Murcki 14 5 11-42

8. Górnik II Piotrowice 14 3 9-45

Oto lista zawodników którzy brali udział w rozgrywkach w sezonie 1964/65

Bramkarze – Gwóźdź, S. Stula, Honc

Obrońcy – H. Bizacki, W. Bernas, Bobla, B. Kozok, K. Bołdys.

Pomocnicy – J. Makosz, F. Bizacki, J. Koczy, G. Pełka,

Napastnicy - J. Czarnynoga, T. Liszka, J. Tatoj, A. Pełka, H. Dziubany, B. Śmiłowski

Rezerwowi – J. Cipa, R. Biskup, R. Ścierski, Drozdek

Sezon piłkarski 1965/66

Nadeszła jesień 1965 roku i drużyna zaczęła przygotowania do trzeciego sezonu rozgrywek. Ambicje wzrosły po wcześniejszym sezonie i drużyna chciała się włączyć o awans do klasy B. Do drużyny przyszedł nowy trener Feliks Dras który trenował wcześniej między innymi Polonię Tychy.

22 sierpnia 1965 r.

LZS URBANOWICE – Zawada Orzesze 1 : 0

29 sierpnia 1965 r.

Górnik II Łaziska Górne – LZS URBANOWICE 1 : 4

05 września 1965 r.

LZS URBANOWICE – LKS Woszczyce 4 : 3

12 września 1965 r.

LZS Chudów – LZS URBANOWICE 3 : 6

19 września 1965 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 3 : 1

26 września 1965 r.

AKS II Mikołów– LZS URBANOWICE 3 : 0

03 października 1965 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniówki 3 : 1

10 październik 1965 r.

Pogoń II Imielin – LZS URBANOWICE 4 : 1

17 października 1965 r.

LZS URBANOWICE – Polonia II Tychy 6 : 1

Bilans jesieni bardzo korzystny w 9 meczach drużyna zdobyła 14 punktów, bilans bramkowy był bardzo korzystny 28-18.

Bramki w sezonie 1964/65 zdobyli:

B. Śmiłowski – 7,

Jan Tatoj – 5,

A. Pełka – 4,

Hubert Dziubany – 3,

J. Czarnynoga – 3,

Bobla – 2

Bernas – 2

J. Cipa – 1

Mych – 1

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała trzecie miejsce. Przygotowania do rundy rewanżowej wykonano bardzo solidnie i sumiennie licząc na zdobycie mistrzostwa klasy C i awans do klasy B.

W przerwie zimowej 8 grudnia 1965 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym wybrano ponownie nowy zarząd klubu.

W skład zarządu weszli:

PREZES – Bernard Noras

WICEPREZES – Jerzy Korczyk

SEKRETARZ – Kazimierz Bołdys

SKARBNIK – Józef Biskup

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrobaka, H. Bizacki, Studziński

GOSPODARZ KLUBU – Teofil Kubecko

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1966 r. Oto wyniki rundy:

Zawada Orzesze – LZS URBANOWICE – 1 : 1

LZS URBANOWICE – Górnik II Łaziska Górne 6 : 2

LKS Woszczyce – LZS URBANOWICE 0 : 6

LZS URBANOWICE – LZS Chudów 4 : 0

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE 1 : 2

LZS URBANOWICE – AKS II Mikołów 3 : 0

LZS Paniówki – LZS URBANOWICE 6 : 1

LZS URBANOWICE – Pogoń II Imielin 3 : 0 v.o.

Polonia II Tychy – LZS URBANOWICE 3 : 7

Bilans jesieni bardzo korzystny w 18 meczach drużyna zdobyła 27 punktów, bilans bramkowy był bardzo korzystny 61-31.

Bramki w sezonie 1964/65 zdobyli:

B. Śmiłowski – 12,

Jan Tatoj – 10,

A. Pełka – 8,

Hubert Dziubany – 6,

J. Czarnynoga – 5,

Bernas – 4

Bobla – 3

J. Cipa – 1

Mych – 1

Oto tabela końcowa sezonu 1965/1966

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Górnik II Łaziska 18 29 60-28

2. LZS Urbanowice 18 27 61-31

3. LZS Paniówki 18 26 68-34

4. Zawada Orzesze 18 26 50-23

5. LZS Chudów 18 16 44-51

6. LZS Paniowy 18 16 33-41

7. AZS II Mikołów 18 12 38-56

8. Polonia II Tychy 18 10 43-53

9. Pogoń II Imielin 18 8 19-52

10. LZS Woszczyce 18 8 30-78

Podsumowanie rundy:

Tylko krok dzielił drużynę od tytułu mistrzowskiego ale i tak drużyna wypadła najlepiej w dotychczasowych rozgrywkach mistrzowskich.

Drużyna najczęściej występowała na boisku w następującym zestawieniu:

Gwóźdź (Stula) – H. Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Makosz – Dziubany, Czarnynoga, Tatoj, Śmiłowski, Pełka

rezerwowi: Bernas, Biskup, Mych, Cipa

Zdobycie drugiego miejsca to również wielka zasługa również zarządu klubu. Wielkie podziękowania należą się wszystkim członkom zarządu ale na szczególne podziękowania za zasługują: B. Noras, S. Skrobaka, K. Bołdys, J. Biskup oraz trener F. Dras, który w swoją bezinteresowną pracę włożył dużo wysiłku, zaangażowania i starań za co klub serdecznie mu podziękował.

Sezon piłkarski 1966/67

Nadeszła jesień 1966 roku i drużyna zaczęła przygotowania do czwartego sezonu rozgrywek. Ambicje wzrosły po wcześniejszym sezonie i wicemistrzostwie i drużyna chciała się włączyć o awans do klasy B.

14 sierpnia 1966 r.

LZS URBANOWICE – AKS Stal II Mikołów 2 : 5

21 sierpnia 1966 r.

LZS Paniówki – LZS URBANOWICE 3 : 0 walkower ze względu na brak samochodu którym drużyna mogłaby dojechać na mecz

28 sierpnia 1966 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 2 : 3

04 września 1966 r.

LZS Chudów – LZS URBANOWICE 3 : 0 walkower ze względu na brak samochodu którym drużyna mogłaby dojechać na mecz

18 września 1966 r.

Naprzód Łaziska – LZS URBANOWICE 2 : 1

25 września 1966 r.

LZS URBANOWICE - LZS Zawada II Orzesze 12 : 4

02 października 1966 r.

Górnik II Lędziny – LZS URBANOWICE 0 : 7

16 październik 1966 r.

LZS Woszczyce – LZS URBANOWICE 0 : 2

23 października 1966 r.

Unia II Bieruń - LZS URBANOWICE 4 : 2

30 października 1966 r.

AKS Stal II Mikołów – LZS URBANOWICE 0 : 2

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała szóste miejsce.

Pomimo fatalnego początku rozgrywek bilans jesieni był korzystny w 10 meczach drużyna zdobyła 8 punktów, bilans bramkowy również korzystny 30-24.

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1966/67 zdobyli:

A. Pełka – 8,

Jan Tatoj – 6,

Hubert Dziubany – 4,

J. Czarnynoga – 3,

Czałderna - 3

Śmiłowski – 3

Mych – 2

J. Cipa – 1

Drużyna najczęściej występowała na boisku w następującym zestawieniu:

Stula – Biskup, H. Bizacki, Kozok – Koczy, Makosz – Pełka, Tatoj, Czałderna, , Czarnynoga, Dziubany

rezerwowi: Mych, G. Pełka, Gwóźdź, Myrda, Śmiłowski, Cipa

A oto tabela po rundzie jesiennej 1966 r. :

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Naprzód Łaziska 10 18 32-11

2. Unia II Bieruń 10 15 36-10

3. AZS Stal II Mikołów 10 11 22-18

4. LZS Chudów 9 10 29-18

4. Zawada II Orzesze 10 9 26-27

6. LZS Urbanowice 10 8 30-24

7. LZS Paniówki 10 8 18-30

8. LZS Paniowy 10 8 20-38

9. Górnik II Lędziny 9 5 13-28

10. LZS Woszczyce 10 4 13-41

W przerwie zimowej w dniu 15 listopada 1966 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym wybrano nowy zarząd klubu.

W skład zarządu weszli:

PREZES – Bernard Noras

WICEPREZES – Jerzy Korczyk

SEKRETARZ – Jan Latocha

SKARBNIK – Józef Biskup

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrobaka, Liszka A, H. Kostyra

GOSPODARZ KLUBU – Antoni Duka

Kierownik drużyny – Józef Czarnynoga

Członkowie zarządu – L. Bartecki, M. Drewicz, W. Trzonek

ROK 1967

Rok zaczął się bardzo smutnie dla miejscowej ludności.

9 stycznia 1967 roku zmarł po ciężkiej chorobie długoletni skarbnik naszego klubu serdeczny kolega i zapalony sportowiec J. Biskup. W uroczystościach pogrzebowych udział wzięli koledzy z zarządu B. Noras, W. Duka, W. Trzonek oraz sportowcy.

W dniu 15 lutego zaczął się okres przygotowawczy do rundy rewanżowej wiosennej. W

Pierwszy trening poprowadził już nowy trener były zawodnik „Czułowianki” Arnold Waszek i pod jego okiem drużyna przygotowywała się do rozgrywek. Nowy trener spowodował że pierwsze treningi odbywały się z licznym udziałem zawodników i wielkim zaangażowaniem i animuszem.

Założeniem przed rozpoczęciem rozgrywek było wicemistrzostwo klasy B.

W okresie przygotowawczym doszło do dużego zgrzytu i zamieszania na linii zawodnicy - działacze. Zawodnicy Józef Makosz, Andrzej Pełka, Jan Tatoj złożyli wnioski o zwolnienie z klubu do Górnika Lędziny. Po dokładnym rozeznaniu sytuacji i rozmowach jednak wnioski swoje wycofali i oświadczyli że zostali namówieni przez byłego a zarazem pierwszego prezesa LZS Urbanowice Franciszka Dowiada, który w tym czasie był działaczem Górnika Lędziny. Była to na ten czas sprawa polityczna i miała służyć propagandzie miasta Lędziny ze wskazaniem jak sport wspaniale się rozwija w tym mieście. Ponadto miało to osłabić pozycje a nawet spowodować rozwiązanie naszego klubu.

W czasie tych zawirowań treningi odbywały się bez przeszkód przy dość licznej obecności zawodników. W tym też okresie klub uzyskał dotacje z Gminnej Rady Narodowej w kwocie 7000 zł na zakup nowego sprzętu. Zakupiono 3 piłki, 12 par butów i trampków, komplet getrów i koszulek co bardzo poprawiło stan materialny klubu i oczywiście wizerunek samych zawodników.

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1967 r. Oto wyniki rundy:

23 kwietnia 1967 r.

LZS URBANOWICE - LZS Paniówki 3 : 1

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Czałderna, A. Pełka, Tatoj

Bramki strzelili: Mych 2- Czałderna -1

29 kwietnia 1967 r. Puchar Polski

LZS URBANOWICE – Stal Mikołów (A klasa ) – 3 : 0

Bramki strzelili: A. Pełka -2, Tatoj – 1

7 maj 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Chudów 4 : 0

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bobla, Bizacki – Koczy, Makosz – Mych, G. Pełka, Tatoj, Czałderna, A. Pełka

Bramki strzelili: A. Pełka 2, Tatoj – 1, Czałderna – 1

14 maja 1967 r.

Zawada II Orzesze – LZS URBANOWICE 0 : 8 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, A. Pełka, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 5, Dziubany – 1, A. Pełka – 1, Biskup – 1

17 maja 1967 r. Puchar Polski – runda II

LZS URBANOWICE – Górnik Wesoła ( A klasa ) 1 : 3

Bramka samobójcza dla LZS Urbanowice

Drużyna A klasy Górnik Wesoła musiał się ciężko napracować by pokonać naszą drużynę. Górnik prowadził już 2- 0 lecz zaraz po przerwie zdobyliśmy gola po samobójczej bramce, zaczęliśmy mocno nacierać i zaczęło pachnieć sensacją. W końcówce meczu jednak rutyna gości wzięła górę i zdobyli oni 3 bramkę przypieczętowując zwycięstwo.

28 maja 1967 r.

LZS URBANOWICE – Naprzód Łaziska 4 : 3 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, Czarnynoga, A. Pełka (Mazór)

Bramki strzelili: A. Pełka – 2, Tatoj – 1, Mazór

4 czerwiec 1967 r.

LZS URBANOWICE – Górnik II Lędziny 3 : 0 walkower

Po zamieszaniu z zawodnikami i chęciami podkupienia naszych zawodników drużyna z Lędzin nie przyjechała na mecz.

11 czerwca 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 7 : 1

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bobla, Bizacki – Mych, Koczy – A. Pełka, Myrda, Cipa, Tatoj, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 2, Dziubany – 2, Mych – 2, Biskup – 1

18 czerwca 1967 r.

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE 6 : 0

Zespół grał w składzie Gwóźdź – Bizacki, Bobla, Biskup – Mych, Koczy –Dziubany, Myrda, Tatoj, A. Pełka, Czałderma

25 czerwca 1967 r.

LZS URBANOWICE – Unia II Bieruń 5 : 5

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych (Czałderma) Tatoj, Czarnynoga, A. Pełka, G. Pełka

Bramki strzelili: Tatoj – 1, A. Pełka – 1, Czarnynoga – 1, Biskup – 1, Stula – 1,

Bilans wiosny bardzo korzystny w 8 meczach drużyna zdobyła 13 punktów, bilans bramkowy był bardzo korzystny 34-16.

Podsumowując cały sezon drużyna zajęła 3 miejsce, zdobyła 21 punktów, bramki 64-40.

Bramki w sezonie 1966/67 zdobyli:

Jan Tatoj – 16,

A. Pełka – 14,

Hubert Dziubany – 7,

Mych – 6

Czałderma – 5

J. Czarnynoga – 4,

Śmiłowski – 3

Biskup – 3

J. Cipa – 1

Stula – 1

A oto tabela końcowa sezonu 1966/67 klasa C grupa II

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Naprzód Łaziska 18 32 68-18

2. Unia II Bieruń 18 28 64-28

3. LZS Urbanowice 18 21 64-40

4. LZS Paniówki 18 20 45-41

5 LZS Paniowy 18 18 53-64

6 AZS Stal II Mikołów 18 15 34-45

7. Zawada II Orzesze 18 15 42-59

8. LZS Chudów 18 14 41-46

9. LZS Woszczyce 18 10 29-63

10. Górnik II Lędziny 18 5 13-55

Sezon piłkarski 1967/68

Przygotowania rozpoczęły się już 25 czerwca 1967 r. bowiem w tym dniu odbyło się spotkanie zarządu, zawodników i wszystkich osób zainteresowanych działalnością klubu. W trakcie spotkania została poruszona przede wszystkim sprawa dalszej działalności klubu a w szczególności zobowiązano zawodników do pilnego udziału w treningach. Słowa zachęty przekazywali przede wszystkim prezes B. Noras oraz trener Waszek. Głównym celem na najbliższy sezon miał być awans do klasy B. Pierwszym założeniem było kontynuowanie treningów bez żadnej przerwy. Jednak pomimo obietnic ze strony zawodników frekwencja na treningach była znikoma bywało ze treningi w ogóle się nie odbywały.

W dniu 15 sierpnia 1967 r. odbył się pierwszy pełny trening w którym udział wzięli wszyscy zawodnicy.

Zarząd klubu z wielkimi obawami czekał na zbliżające się rozgrywki mistrzowskie. W rozgrywkach na sezon 1967/68 zostaliśmy przydzieleni do grupy I klasy C z następującymi zespołami: LZS Mokre, LZS Paniowy, LZS Paniówki, Unia II Bieruń Stary, LZS Woszczyce, MKS Zawada Orzesze, Polonia II Tychy.

Nadeszła jesień 1967 roku i drużyna zaczęła przygotowania do czwartego sezonu rozgrywek. Ambicje wzrosły po wcześniejszym sezonie i wicemistrzostwie i drużyna chciała się włączyć o awans do klasy B.

20 sierpnia 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniówki 3 : 2

Zespół grał w składzie Stula – Mazór, Bobla, Bizacki – Koczy, Biskup – Bołdys, A. Pełka, Mych, Tatoj, Kozok

Bramki strzelili: Tatoj – 2, A. Pełka – 1,

Bramkę samobójczą dla gości strzelił Bobla.

27 sierpnia 1967 r.

Polonia II Tychy– LZS URBANOWICE 3 : 3 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bobla, Kozok – Koczy, Makosz –A. Pełka, Mych, Tatoj, Cipa (Haśnik), Dziubany

Bramki strzelili: Dziubany – 2, Mych - 1.

3 września 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Mokre 2 : 0 (2:0)

Zespół grał w składzie Stula – Kozok, Bobla, Bizacki – Makosz, Koczy– Pełka G, A. Pełka, Mych, Dziubany, Bołdys

Bramki strzelili: Dziubany – 1, A. Pełka – 1,

10 września 1967 r.

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE 2 : 2

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok – Koczy, Makosz –A. Pełka, Mych, Tatoj, G. Pełka, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 2

17 września 1967 r.

LZS URBANOWICE – LZS Zawada II Orzesze 3 : 0 walkower goście nie dojechali na mecz

24 września 1967 r.

LZS URBANOWICE - Unia II Bieruń Stary 1 : 2

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok – G. Pełka, Bołdys (Koczy) – Mych, Tatoj, A. Pełka, Dziubany, Myrda

Bramki strzelili: Tatoj – 1

01 października 1967 r.

LZS Woszczyce – LZS URBANOWICE 2 : 1 (2:0)

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok – Koczy, Makosz –A. Pełka, Mych, Tatoj, Pełka G (Czauderna), Dziubany

Bramki strzelili: Biskup - 1

08 październik 1967 r.

LZS Paniówki – LZS URBANOWICE 3 : 2 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula – Biskup, Bizacki, Kozok (Lalorny) – G. Pełka, Czarnynoga – Makosz – A. Pełka, Mych, Tatoj, Dziubany, Czauderna

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Mych - 1. Bramka samobójcza Biskup

Skończyła się runda jesienna rozgrywek 1967/68.

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała szóste miejsce.

Pomimo dobrego początku rozgrywek, końcówka była fatalna (3 porażki z rzędu ) bilans jesieni był korzystny w 8 meczach drużyna zdobyła 8 punktów, bilans bramkowy również korzystny 17-14.

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1967/68 zdobyli:

Jan Tatoj – 6,

Hubert Dziubany – 3,

A. Pełka – 2,

Mych – 2

Biskup – 1

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1967/68

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Orzeł Mokre 8 11 17-10

2. LZS Paniówki 8 11 24-19

3. Polonia II Tychy 8 9 18-21

4. Unia II Bieruń 8 8 33-15

5. LZS Paniowy 8 8 27-15

6. LZS URBANOWICE 8 8 17-14

7. LZS Woszczyce 8 5 9-23

8. Zawada II Orzesze 8 4 11-39

ROK 1968

21 stycznia 1968 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym obecnych było 22 osoby. Zebranie zwołał prezes B. Noras. Zebranie prowadził członek zarządu Kazimierz Bołdys. Sprawozdanie za 1967 r. odczytał sekretarz klubu J. Latocha. W odczytywanym referacie poruszane były sprawy organizacyjne, dyscyplinarne, sprawy treningów, rozgrywek itd. Następnie odczytano protokół o stanie kasy klubowej. W dyskusji udział brali w szczególności panowie Bołdys K., Noras J., Cipa S., Waszek, Duka i inni.

Postanowiono, że treningi rozpoczna się 1 marsa 1968 r. Wybrano również nowy zarząd w składzie:

PREZES – Bernard Noras

WICEPREZES – Hubert Gołomb

SEKRETARZ – Jan Latocha

SKARBNIK – Roman Biskup

KOMISJA REWIZYJNA – B. Skrobaka, Liszka A, Trzonek W.

GOSPODARZ KLUBU – Antoni Seweryn

Kierownik drużyny – Józef Waszek

Członkowie zarządu – L. Bartecki, M. Drewicz, H. Kostyra

W trakcie przygotowań do rozgrywek rozegrano mecz sparingowy z B klasową drużyną Jedność Kosztowy. Wynik meczu 8:3 dla gości. Drużyna grała w składzie: Seweryn, Koczy, Bobla, A. Pełka, Mych, G. Pełka, Tatoj, Czauderna, Bołdys. 2 kwietnia odbył się mecz rewanżowy z Jednością w Kosztowach gdzie drużyna przegrała 5:3. W tym meczu grali: Lisok, Koczy, Parysz, Bołdys, Bizacki, Latocha, Waszek, Biolik, Pełka A, Stula.

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1968 r. Oto wyniki rundy:

21 kwietnia 1968 r.

LZS URBANOWICE – Polonia II Tychy 3 : 1 (2:1)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki H, Koczy, Biskup –Makosz, Bizacki F -, A. Pełka, Mych, Tatoj, Pełka G, Dziubany

Bramki strzelili: Mych – 1, Tatoj – 1

28 kwietnia 1968 r.

Orzeł Mokre – LZS URBANOWICE 6 : 1 (3:1)

Zespół grał w składzie Plichta –Bizacki H, Koczy, Parysz –Makosz, Bizacki F (Waszek) – Czederna, G. Pełka, Mych, Pełka G, Dziubany

Bramki strzelili: Dziubany – 1

14 maja 1967 r.

Zawada II Orzesze – LZS URBANOWICE 0 : 8 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, A. Pełka, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 5, Dziubany – 1, A. Pełka – 1, Biskup – 1

17 maja 1967 r. Puchar Polski – runda II

LZS URBANOWICE – Górnik Wesoła ( A klasa ) 1 : 3

Bramka samobójcza dla LZS Urbanowice

Drużyna A klasy Górnik Wesoła musiał się ciężko napracować by pokonać naszą drużynę. Górnik prowadził już 2- 0 lecz zaraz po przerwie zdobyliśmy gola po samobójczej bramce, zaczęliśmy mocno nacierać i zaczęło pachnieć sensacją. W końcówce meczu jednak rutyna gości wzięła górę i zdobyli oni 3 bramkę przypieczętowując zwycięstwo.

28 maja 1968 r.

LZS URBANOWICE – Naprzód Łaziska 4 : 3 (0:2)

Zespół grał w składzie Stula – Bizacki, Bobla, Kozok – Koczy, Biskup – Mych, Makosz, Tatoj, Czarnynoga, A. Pełka (Mazór)

Bramki strzelili: A. Pełka – 2, Tatoj – 1, Mazór

1 maja 1968 r. rozegrano w Kosztowach mecz towarzyski z okazji 1-go maja z Jedności Kosztowy. Wynik 6:2 dla Jedności. W meczu tym grali: Stula – Bizacki H, Koczy, Biskup – Parysz, Bizacki F -, A. Pełka, Mych, Tatoj, Pełka G, Lisok, Bołdys.

5 maja 1968 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 4 : 1

Zawisza – Bizacki H, Koczy, Biskup –Mych, Bizacki F -, A. Pełka, Czuderna, Tatoj, Pełka G (Stula), Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 2, Dziubany – 2,

12 maja 1968 r.

Zawada II Orzesze – LZS URBANOWICE 3 : 0 walkower ze względu na brak samochodu którym drużyna mogłaby dojechać na mecz

26 maja 1968 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 4 : 3

Zespół grał w składzie Stula – Bołdys, Koczy, Kozok – Bizacki F, Pełka G – Czauderna ( Wybraniec), Tatoj, Uszok, A. Pełka, Zawisza

Bramki strzelili: Pełka A – 1, Pełka G – 1, Tatoj – 1, Uszok – 1,

2 czerwca 1968 r.

Unia II Bieruń - LZS URBANOWICE 11 : 0

Zespół grał w składzie Seweryn – Parysz, Koczy, Pełka G – Latocha, Waszek (Wybraniec) – Czauderna, Tatoj, Uszok, Biolik, A. Pełka

Bilans wiosny bardzo słaby, w 8 meczach drużyna zdobyła 5 punktów, bilans bramkowy był bardzo niekorzystny 11-26.

Podsumowując cały sezon drużyna zajęła 6 miejsce, zdobyła 13 punktów, bramki 28-40.

Bramki w sezonie 1967/68 zdobyli:

Jan Tatoj – 10,

Hubert Dziubany – 6,

A. Pełka – 3,

Mych – 3

Pełka G – 1

Biskup – 1

Uszok – 1

A oto tabela końcowa sezonu 1967/68 klasa C grupa I

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. LZS Paniówki 14 23 52-26

2. Orzeł Mokre 14 21 35-17

3. Unia II Bieruń 14 14 60-24

4. LZS Paniowy 14 14 50-28

5. Polonia II Tychy 14 13 29-36

6. LZS URBANOWICE 14 13 28-40

7. LZS Woszczyce 14 8 21-45

8. Zawada II Orzesze 14 6 21-80

23 czerwca 1968 r. W Imielinie odbyła się Spartakiada Powiatowa Ludowych Zespołów Sportowych piłce nożnej. Drużyna LZS Urbanowice zajęła 3 miejsce uzyskując następujące wyniki:

Imielin - Urbanowice – 4:0

Urbanowice – Gardawice – 1:0

Imielin II – Urbanowice - 1:2

Tabela Spartakiady:

  1. Imielin I – 5 punktów, bramki – 7-1
  2. Gardawice – 3 punkty, bramki – 3-1
  3. Urbanowice - 2 punkty, bramki – 2-6
  4. Imielin II – 0 punktów, bramki – 3-7

W spartakiadzie udział brali: Zawisza, Kozok, Koczy, Lisok, Pełka A, Pełka G, Tatoj, mych, Latocha, Waszek, Bizacki, Wybraniec, Bołdys.

Sezon piłkarski 1968/69

Przygotowania rozpoczęły się na początku sierpnia 1968 roku z powodów organizacyjnych. Nie zakładano żadnych planów, zawodnicy chcieli grać dla własnej przyjemności.

25 sierpnia 1968 r.

Pierwszy mecz z się nie odbył z powodu wody na boisku.

1 września 1968 r.

Mokre – LZS Urbanowice – walkower 3-0, mecz nie doszedł do skutku z powodu braku samochodu na mecz wyjazdowy.

8 września 1968 r.

LZS Woszczyce – LZS Urbanowice – 3 : 2,

Uszok J – Uszok K, Czauderna, Cipa, Wybraniec, Mych - Pełka G, Bizacki F, Tatoj, Stula, Biskup

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Stula 1,

15 września 1968 r.

LZS Urbanowice - Kolejarz Bieruń Nowy 5:1

Stula – Uszok K, Koczy, Bołdys, Mych, Cipa (Pełka G), Pełka A, Tatoj,D Bizacki F, Biskup, Dziubany

Bramki strzelili: Dziubany 2, Pełka A – 2, Tatoj – 1

22 września 1968 r.

Zawada Orzesze - LZS Urbanowice 2:5 (1:3)

Stula – Uszok K, Koczy, Biskup, Wybraniec, Seweryn, Gołosz, Pełka G, PełkaA, Tatoj, Dziubany

Bramki strzelili: Tatoj – 3, Pełka A – 2,

6 października 1968 r.

Bieruń II Stary - LZS Urbanowice 3:1 (2:0)

Stula – Bołdys, Koczy, Uszok K, Uszok J, Biskup, Dziubany, Cipa, Mych, Wybraniec, Pełka G

Bramki strzelili: Cipa - 1

13 października 1968 r.

LZS Urbanowice – Górnik II Kostuchna 5:0

Stula –Bołdys, Bobla, Kozok, Koczy, Biskup, Dziubany, Tatoj, Cipa, Mych Pełka A

Bramki strzelili: Pełka A – 2, Dziubany 1, Tatoj – 1, Cipa - 1

20 października 1968 r.

Paniowy – LZS Urbanowice – walkower 3-0, mecz nie doszedł do skutku z powodu braku samochodu na mecz wyjazdowy.

27 października 1968 r.

LZS Urbanowice – Polonia II Tychy 4:1

Dziubany – Bołdys, Koczy, Biskup, Wybraniec, Gołosz, Bizacki F, Cipa, Mych Szczepanek, Biolik.

Bramki strzelili: Cipa – 2, Wybraniec – 1, Biolik -1

3 listopada 1968 r.

Kolejarz Bieruń Nowy - LZS Urbanowice 2:0

Stula (Uszok) - Bołdys, Koczy, Biskup, Bizacki H, Bizacki F, Dziubany, Cipa, Mych, Wybraniec, Biolik ( Szczepanek )

Skończyła się runda jesienna rozgrywek 1968/69.

Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała piąte miejsce.

bilans jesieni był korzystny w 9 meczach drużyna zdobyła 8 punktów, bilans bramkowy również korzystny 22-18, w tym dwa mecze oddaliśmy walkowerem z powodu braku samochodu na mecz wyjazdowy.

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1968/69 zdobyli:

Jan Tatoj – 6,

A. Pełka – 6,

Cipa – 4,

Dziubany – 3,

Stula – 1,

Wybraniec – 1

Biolik – 1,

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1968/69

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Unia II Bieruń Stary 9 16 28-12

2. Orzeł Mokre 9 11 21-17

3. Górnik II Kostuchna 9 10 24-19

4. LZS Woszczyce 9 10 21-27

5. LZS URBANOWICE 9 8 22-18

6. Kolejarz Bieruń Nowy 9 8 18-32

7. Polonia II Tychy 8 7 25-19

8. LZS Paniowy 9 7 20-27

9. Zawada II Orzesze 9 2 18-36

ROK 1969

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1969 r. Oto wyniki rundy:

20 kwietnia 1969 r.

LZS URBANOWICE – Mokre 3 : 1, po weryfikacji ustalono walkower 0:3

Zespół grał w składzie Stula – Myrda, Pełka A, Uszok – Cipa (Bobla), Mych, Dziubany, Tatoj, Kroczek, Czarnynoga, Zacłoński

Bramki strzelili: Stula - 1, Zacłoński - 1, Kroczek - 1

4 maja 1969 r.

LZS URBANOWICE – Zawada Orzesze 3:0 walkower

18 maja 1969 r.

LZS URBANOWICE – Unia II Bieruń Stary 2:1 (0:1)

Zespół grał w składzie Uszok J (Stula) – Uszok B, Pełka A, Biskup – Wybraniec (Gołosz ) Tatoj, Mych, Dziubany ( Kroczek) Czarnynoga, Zacłoński

Bramki strzelili: Dziubany – 1, Tatoj - 1

25 maja 1969 r.

Kostuchna - LZS URBANOWICE 3:0 (2:0)

Zespół grał w składzie Uszok J (Stula) – Biskup, Pełka A, Uszok B – Dras, Bizacki, Dziubany, Myrda, Kroczek, Cipa, Uszok (Gołosz )

Bramki strzelili: Dziubany – 1, Tatoj - 1

31 maja 1969 r.

LZS URBANOWICE – Paniowy 3:2 (2:0)

Zespół grał w składzie Dziubany – Uszok K, Pełka A, Kozok – Cipa, Myrda, Wybraniec (Bizacki H) Mych, Kroczek, Tatoj, Biolik

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Kroczek -1, Biolik - 1

5 czerwca 1969 r.

LZS URBANOWICE – Woszczyce 6:0

Zespół grał w składzie Stula – Kozok, Pełka A, Uszok B – Cipa, Myrda, Wybraniec, Kroczek, Tatoj, Gołosz Z, Mych

Bramki strzelili: Mych – 2, Z. Gołosz – 2, Tatoj, 1 samobójcza

8 czerwca 1969 r.

Polonia II Tychy – LZS Urbanowice 0:3 walkower

Oto tabela sezonu 1968/69

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Unia II Bieruń Stary 16 26 51-19

2. Górnik II Kostuchna 16 21 48-26

3. Orzeł Mokre 16 20 36-25

4. LZS URBANOWICE 16 18 42-25

5. Kolejarz Bieruń Nowy 16 16 32-45

6. LZS Paniowy 16 14 31-36

7. LZS Woszczyce 16 14 27-47

8. Polonia II Tychy 16 6 25-42

9. Zawada Orzesze 16 4 21-51

Bramki w sezonie 1968/69 zdobyli:

Jan Tatoj – 9,

A. Pełka – 6,

Cipa – 4,

Dziubany – 4,

Mych – 3

Stula – 2,

Gołosz Z – 2

Wybraniec – 1

Biolik – 1,

Zacłonski – 1

22 lipca 1969 roku ponownie w Imielinie odbyła się Spartakiada Powiatowa Ludowych Zespołów Sportowych.

W drużynie LZS Urbanowice udział brali: Uszok J, Uszok K, Koczy J, Myrda, Cipa, Pełka, Guja, Mych, Okoń, Wybraniec, Biskup, Czarnynoga.

Drużyna z Urbanowic zajęła 2 miejsce za pierwszą drużyną z Imielina.

Wyniki spartakiady:

Imielin - Urbanowice – 7:1

Urbanowice – Paniowy – 3:1

Imielin II – Urbanowice - 1:1

Urbanowice – Woszczyce - 3:0

Sezon piłkarski 1969/1970

Przed rozgrywkami Śląski Związek Piłki Nożnej ogłosił reorganizację rozgrywek, w związku z powyższym zlikwidowano klasę C i w związku z powyższym LZS Urbanowice z urzędu awansował do klasy B.

17 sierpnia 1969 r.

LZS URBANOWICE – Górnik III Świętochłowice 3:0 walkower.

Cała wieś przygotowywała się na pierwszy mecz w klasie B. Niestety do meczu niedoszło gdyż drużyna gości nie dojechała lecz 2 punkty pozostały w Urbanowicach.

24 sierpnia 1969 r.

Orzeł Mokre - LZS URBANOWICE – 2:1

Zespół grał w składzie – Stula - Uszok K, Guja, Myrda, Wybraniec, Cipa, Gołosz, Mych, Pełka A, Żogała, Kroczek,

Bramki strzelili: Mych - 1

31 sierpnia 1969 r.

LZS URBANOWICE – 27 II Orzegów 0:3 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula (Dziubany) – Bobla (Uszok K), Kozok, Myrda, Bołdys – Cipa, Gołosz, Żogała, Kroczek (Tatoj), Pełka A,

6 września 1969 r.

LZS URBANOWICE – Kolejarz Bieruń Nowy 3:0 (1:0)

Zespół grał w składzie Plichta – Biskup, Pełka, Guja, Wybraniec, Cipa, Myrda, Mych, Tatoj, Kroczek, Dziubany

Bramki strzelili: Kroczek -1, Tatoj – 1, Cipa – 1,

14 sierpnia 1969 r.

Woszczyce - LZS URBANOWICE – 6:0 (2:0)

Zespół grał w składzie – Plichta – Laby, Pełka A, Guja, Wybraniec, Gołosz J, Cipa, Gołosz Z, Tatoj, Kroczek, Dziubany

Bramki strzelili: Mych - 1

21 września 1969 r.

LZS URBANOWICE – Kostuchna II 2:3 (1:3)

Zespół grał w składzie Gołębiowski – Laby, Pełka (Gołosz J) Uszok J (Chone) Gołosz Z, Cipa, Mych, Tatoj, Kroczek, Uszok, Bizacki F.

Bramki strzelili: Cipa – 1, Pełka - 1

27 września 1969 r.

Siemianowiczanka - LZS URBANOWICE – 8:0 (6:0)

Zespół grał w składzie Gołębiowski – Cipa, Guja. Pełka, Myrda, Stula, Mych, Laby, Dziubany, Tatoj, Kroczek,

5 października 1969 r.

LZS URBANOWICE – Paniowy 7:1 (1:0)

Zespół grał w składzie Dziubany (Plichta) – Cipa, Pełka, Myrda, Ledziego Latocha, Gołosz Z, (Pełka G) Dziubany, Mych, Tatoj, Kroczek,

Bramki strzelili: tatoj – 3, Latocha – 3, Ledziego - 1

12 października 1969 r.

Unia II Bieruń Stary - LZS URBANOWICE – 0:2 (0:1)

Zespół grał w składzie Dziubany (Pełka G) – Laby, Pełka A, Myrda, Mych, Cipa, Kroczek, Uszok, Gołosz Z, Latocha, Dziubany, Tatoj,

Bramki strzelili: Mych – 1, Uszok - 1

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1968/69 zdobyli:

Jan Tatoj – 4,

Latocha – 3,

Mych – 2

Cipa – 2,

A. Pełka – 1,

Kroczek – 1

Uszok k – 1

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1969/70

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. MKS Siemianowiczanka 9 16 40-8

2. 27 II Orzegów 9 13 54-7

3. Górnik III Swiętochłowice 9 13 22-11

4. Górnik II Kostuchna 9 10 21-27

5. Unia II Bieruń Stary 9 9 18-15

6. LZS URBANOWICE 9 8 18-23

7. Orzeł Mokre 9 6 20-28

8. Kolejarz Bieruń Nowy 9 6 21-33

9. LZS Woszczyce 9 5 23-34

10. LZS Paniowy 9 0 6-34

Rok 1970

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1970 r. Oto wyniki rundy:

12 kwietnia 1970 r.

Górnik III Świętochłowice - LZS URBANOWICE 3:0 walkower

19 kwietnia 1970 r.

LZS URBANOWICE - Orzeł Mokre 0:3 walkower

26 kwietnia 1970 r.

LZS Orzęgów - LZS URBANOWICE 3:1 (1:0)

Zespół grał w składzie Stula – Uszok, Dziubany, Pełka A, Biskup – Cipa J, Cipa, Mych, Targiel J, Kroczek, Gołosz Z

Bramki strzelili: Targiel - 1

10 maja 1970 r.

Kolejarz Bieruń Nowy - LZS URBANOWICE 3:2 (2:0)

Zespół grał w składzie Stula – Kamięski, Biskup, Dziubany, Danielczyk H – Danielczyk J, Mych, Gołosz Z, Gołosz J, Tatoj, Targiel J,

Bramki strzelili: Targiel - 1, samobójcza Kamięski

17 maja 1970 r.

LZS URBANOWICE - Woszczyce 3:0 walkower

24 maja 1970 r.

Górnk II Kostuchna - LZS URBANOWICE 1:1 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula (Mych )– Dziubany, Pełka, Kamięski, Uszok, Gołosz Z, Mych, Kroczek, Gołosz J, Targiel J, Cipa J, Cipa M

Bramki strzelili: Dziubany - 1 z rzutu karnego

31 maja 1970 r.

LZS URBANOWICE – Siemianowiczanka 2:1 (1:1)

Zespół grał w składzie Stula – Uszok, Dziubany, Kamięski, Tatoj, Danielczyk J, Myrda, Gołosz J, Kroczek, Biskup, Mych

Bramki strzelili: Gołosz J – 1, Tatoj – 1

7 czerwca 1970 r.

LZS Paniowy - LZS URBANOWICE 2:3 (0:1)

Zespół grał w składzie Stula - Uszok, Pełka, Kamięski, Cipa J, Targiel Józef, Gołosz Z (Targiel J), Kroczek, Dziubany, Mych

Bramki strzelili: Dziubany - 1 , Cipa -1, Mych - 1

14 czerwca 1970 r.

LZS URBANOWICE – Unia II Bieruń Stary 4:1 (1:1)

Zespół grał w składzie Stula – Uszok, Pełka, Kamięski , Danielczyk M, Mych , Gołosz Z, Dziubany, Tatoj, Kroczek, Danielczyk J

Bramki strzelili: Tatoj – 2, Danielczyk M - 2

Oto tabela po sezonie 1969/70

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. MKS Siemianowiczanka 18 32 79-13

2. 27 II Orzegów 18 29 88-12

3. Unia II Bieruń Stary 18 23 33-27

4. Orzeł Mokre 18 20 41-38

5. Górnik II Kostuchna 18 20 55-56

6. LZS URBANOWICE 18 17 34-41

7. Górnik III Swiętochłowice 18 15 25-32

8. Kolejarz Bieruń Nowy 18 11 31-61

9. LZS Woszczyce 18 7 32-64

10. LZS Paniowy 18 2 14-104

Bramki w sezonie 1969/70 zdobyli:

Jan Tatoj – 7

Latocha – 3,

Mych – 3

Danielczyk J - 3

Danielczyk M - 2

Cipa – 2,

Dziubany – 2

Targiel - 2

A. Pełka – 1,

Kroczek – 1

Uszok K – 1

Gołosz - 1

Sezon piłkarski 1970/1971 klasa B grupa III

6 września 1970 r.

LZS URBANOWICE – HKS II Szopienice 2:2 (2:1)

Zespół grał w składzie – Stula - Uszok K, Dziubany, Biskup, Kamiński, Pełka, Danielczyk J, Gołosz J (Danielczyk M ), Tatoj, Żogała, Mych

Bramki strzelili: Tatoj - 2

13 września 1970 r.

Fortuna Wyry - LZS URBANOWICE – 3:0 walkower

20 września 1970 r.

LZS URBANOWICE - Stal II Mikołów 4:1 (2:1)

Zespół grał w składzie – Gołębiowski – Kamięski, Dziubany, Pełka, Mych, Płuczka (Bobla), Kroczek, Żogała, Tatoj, Stula, Gołosz J.

Bramki strzelili: Tatoj – 1, Płuczka – 1, Mych – 1, Żogała - 1

27 września 1970 r.

LZS Paniowy - LZS URBANOWICE – 3:0 walkower

11 października 1970 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 7:2 (2:0)

Zespół grał w składzie – Gołębiowski – Kamięski, Bobla, Latocha, Kozok, Mych, Sędziego, Żogała, Pełka, Mych, Płuczka, Gołosz J.

Bramki strzelili: Sędziego -3, Żogała – 2, Mych – 1, Pełka – 1

18 października 1970 r.

Orzeł Mokre - LZS URBANOWICE – 3:0 walkower

Z powodu trudności z otrzymaniem samochodu na mecze wyjazdowe mistrzowskie LZS Urbanowice rozegrał w rundzie tylko 3 mecze na swoim boisku i oddał 4 mecze walkowerami za mecze wyjazdowe.

W tych trzech rozegranych meczach LZS URBANOWICE zdobył 5 punktów i uzyskał stosunek bramkowy 13-5. Licząc jednak wszystkie mecze wraz walkowerami pozostaje 5 punktów lecz stosunek bramkowy wyniósł 13-17.

Oto tabela po rundzie jesiennej sezonu 1970/71

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Fortuna Wyry 7 11 21-1

2. HKS II Szopienice 7 11 10-5

3. STAL II Mikołów 7 9 15-11

4. Śląsk Swiętochłowice 7 8 16-12

5. LZS URBANOWICE 7 5 13-17

6. LZS Paniowy 7 4 10-17

7. LZS Woszczyce 7 4 10-21

8. Orzeł Mokre 7 2 5-20

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1970/71 zdobyli:

Jan Tatoj – 3,

Sędziego – 3

Żogała – 3

Mych – 2,

A. Pełka – 1,

Płuczka – 1

ROK 1971

W dniu 17 lutego 1971 roku odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze LZS. Na zebraniu obecna była przedstawicielka Rady Powiatowej LZS kol. Sornek. Obecni byli także Prezes Kólka rolniczego i sekretarz P.O.P. Urbanowice.

Dyskusja toczyła się w sprawie oddania w roku 1970 czterech walkowerów, które były spowodowane brakiem samochodu na mecze wyjazdowe.

Na zabraniu wybrano nowy zarząd, w skład którego zostali wybrani jednomyślnie:

Prezes – Hubert Dziubany

Wice prezes – Franciszek Dowiad

Sekretarz – Jan Latocha

Skarbnik – Sylwester Fabian

Członkowie zarządu – Józef Waszek, Jerzy Wilczewski, Władysław Trzonek

Komisja rewizyjna – Bernard Skrobaka, Henryk Kamieński, Rainhard Czauderna.

No i nadeszła runda rewanżowa wiosna 1971 r. Oto wyniki rundy:

25 kwietnia 1971 r.

HKS Szopienice – LZS URBANOWICE – 2:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Dziubany, Ryguła, Uszok, Targiel, Danielczyk J, Gołosz J, Zając, Fabian (Szczepanek), Kuśmierz.

9 maja 1971 r.

LZS URBANOWICE – Fortuna Wyry 1:3 (0:0)

Zespół grał w składzie – Stula – Kamięski, Dziubany, Ryguła, Uszok, Danielczyk M, Gołosz J, Targiel J. (Tatoj) Zając, Danielczyk J, Kuśmierz.

Bramki – Tatoj - 1

16 maja 1971 r.

AKS II Mikołów – LZS URBANOWICE – 1:5 (1:2)

Zespół grał w składzie – Gwóźdź – Fabian, Dziubany, Kuśmierz, Kamięski, Kroczek, Mokry, Targiel, Danielczyk J, Danielczyk J, Gołosz J, Zając

Bramki – Zając – 2, Danielczyk M – 1, Danielczyk J – 1, Kroczek – 1

23 maja 1971 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 3:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski (Ryguła), Dziubany, Kuśmierz, Kroczek, Gołosz J, Żogała, Mokry, Zając, Danielczyk M, Danielczyk J.

Bramki – Kroczek – 2, Kuśmierz - 1

30 maja 1971 r.

LZS URBANOWICE – Świętochowice 4:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek –Kuśmierz, Uszok, Danielczyk M, Fabian, Gołosz J (Stula) , Danielczyk J, Kroczek, Mokry, Żogała, Zając.

Bramki – Zając – 2, Mokry – 1, Żogała - 1

6 czerwca 1971 r.

LZS Woszczyce - LZS URBANOWICE – 4:1 (2:0)

Zespół grał w składzie – Knapek (Dziubany) – Kamięski (Fabian), Dziubany, Kuśmierz, Uszok, Kroczek, Mokry, Danielczyk M, Zając, Danielczyk J, Żogała.

Bramki – Zając - 1

13 czerwca 1971 r.

LZS URBANOWICE – LZS Orzeł Mokre 6:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Dziubany, Kuśmierz, Uszok, Kroczek, Gołosz J, Mokry, Żogała, Zając, Mych

Bramki – Zając – 2, Kroczek – 1, Gołosz – 1, Żogała – 1, samobójcza – 1

Koniec rozgrywek w klasie B grupa III, jesień – wiosna 1970-1971. LZS Urbanowice rozegrał w rundzie wiosennej 7 meczy wygrywając 4, przegrywając 3. W całym sezonie wygraliśmy 6 meczów i jeden zremisowaliśmy zdobywając w sumie 13 punktów, bramki 33-27.

Oto tabela po sezonie 1970/71

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Fortuna Wyry 14 25 51-13

2. HKS II Szopienice 14 20 41-17

3. Śląsk Swiętochłowice 14 17 32-22

4. LZS Woszczyce 14 14 27-31

5. LZS URBANOWICE 14 13 33-27

6. STAL II Mikołów 14 13 22-22

7 LZS Paniowy 14 5 18-41

8. Orzeł Mokre 14 5 17-57

Bramki w sezonie 1970/71 zdobyli:

Zając – 7

Żogała – 5

Jan Tatoj – 4,

Kroczek – 4

Sędziego – 3

Mych – 2,

A. Pełka – 1,

Płuczka – 1

Danielczyk J – 1

Danielczyk M – 1,

Kuśmierz – 1

Mokry – 1

Gołosz – 1

Samobójcza – 1

Sezon piłkarski 1971/1972

Odbyła się kolejna reorganizacja rozgrywek piłki nożnek. LZS Urbanowice został przydzielony go klasy B grupa II. W grupie znalazło się 14 drużyn.

22 sierpnia 1971 roku.

LZS Paniowy – LZS URBANOWICE – 0:1 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Dziubany, Kuśmierz, Danielczyk M, Danielczyk J, Kroczek, Stula (Kowalski), Tatoj, Zając, Predecki

Bramki – Danielczyk J – 1

29 sierpnia 1971 r.

LZS URBANOWICE – Stal II Mikołów 3:0 walkower

5 września 1971 roku

Sląsk II Świętochowice – LZS URBANOWICE – 4:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Stula, Tatoj, Danielczyk M, Kroczek, Kowalski, Mokry, Żogała, Predecki

12 września 1971 roku

LZS URBANOWICE – Podlesie 1:2 (0:2)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Stula, Danielczyk M (Kamięski), Danielczyk J, Tatoj, Kowalski, Żogała, Zając, Konieczny

Bramki – Kuśmierz – 1

19 września 1971 roku

Orzeł Mokre – LZS URBANOWICE 2:8 (1:4)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Guja, Stula (Bizacki H) Danielczyk J, Tatoj, Kowalski, Żogała, Zając, Konieczny

Bramki – Kowalski – 3, Tatoj – 2, Żogała – 1, Danielczyk J – 1, Zając - 1

26 września 1971 roku

LZS URBANOWICE – Górnik Kostuchna 3:1 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Stula (Danielczyk M) Tatoj, Konieczny, Czauderna, Kowalski, Żogała, Zając, Danielczyk J.

Bramki – Zając – 2, Konieczny – 1.

03 października 1971 roku

Pogoń Ruda Śląska – LZS URBANOWICE 3:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Danielczyk M, Tatoj, Niemiec, Konieczny, Danielczyk J, Mych, Żogała, kroczek, Zając, Kowalski.

10 października 1971 roku

LZS URBANOWICE – Szopienice 1:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Konieczny, Szafrański ( Fabian ), Niemiec, Tatoj, Kowalski, Żogała, Zając, Czauderna ( Danielczyk M)

Bramki – Konieczny – 1

17 października 1971 roku

Siemianowiczanka II - LZS URBANOWICE 1:2 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Danielczyk M, Fabian Niemiec, Danielczyk J, Konieczny, Żogała ( Tatoj ), Zając, Kowalski

Bramki – Konieczny – 1, Kowalski – 1,

24 października 1971 r.

LZS URBANOWICE – LZS Woszczyce 2:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Niemiec, Fabian, Zając, Danielczyk J, Konieczny, Żogała, Tatoj , Kowalski

Bramki – Konieczny – 1, Kuśmierz – 1,

31 października 1971 r.

Górnik 09 Mysłowice – LZS URBANOWICE 2:0 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Niemiec, Guja, Danielczyk J, Tatoj, Konieczny (Danielczyk M), Żogała, Zając, Kowalski

7 listopad 1971 r.

LZS Gardawice – LZS URBANOWICE 3:0 walkower

14 listopada 1971 r.

LZS URBANOWICE – Czułowianka Czułów 3:2 (1:1)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kuśmierz, Dziubany, Żogała, Fabian, Buchta (Kamięski), Danielczyk J, Szafrański (Stula), Tatoj, Zając, Kowalski

Bramki – Tatoj - 3

Oto jak przedstawiała się tabela rozgrywek mistrzowski klasy B grupa II runda jesień 1971/72

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. LZS Gardawice 13 20 35-8

2. Górnik II 09 Mysłowice 13 20 34-12

3. Podlesianka II Podlesie 13 19 49-19

4. Śląsk II Swiętochłowice 13 19 35-29

5. Siemianowiczanka II 13 18 30-12

6. Pogoń II Ruda Ślaska 13 17 36-12

7. Górnik II Kostuchna 13 16 31-21

8. LZS URBANOWICE 13 14 21-23

9. STAL II Mikołów 13 11 20-18

10. Górnik II Szopienice 13 9 26-26

11. LZS Paniowy 13 7 12-40

12. LZS Woszczyce 13 5 22-54

13. Czułowianka Czułów 13 4 20-36

14. Orzeł Mokre 13 3 12-63

Bramki w rundzie jesiennej sezonu 1971/72 zdobyli:

Jan Tatoj – 5,

Kowalski – 4

Konieczny – 1

Zając – 3

Kuśmierz – 1

Danielczyk J – 2

Żogała – 1

ROK 1972

1 lutego 1972 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym zostało wybrane nowe kierownictwo klubu LZS.

Oto skład nowego zarządu:

Prezes – Kazimierz Bołdys

I Wiceprezes – Dziubany Henryk

II Wiceprezes – Stula Sylwester

Sekretarz – Latocha Jan

Skarbnik – Fabia Sylwester

Członkowie zarządu – Tatoj Jan, Woszczek Józef - trener

Kierownik drużyny Lalorny Rajmund

Komisja Rewizyjna – Zębala, Szczepanek, Duży

9 kwietnia 1972 r.

LZS URBANOWICE – LZS Paniowy 4:2 (1:1)

Zespół grał w składzie – Knapek – Kamięski, Tatoj, Kuśmierz, Sajdutko, Niemiec, Stula, Domagała, Mokry, Zając, Żogała, Kowalski

Bramki – Kuśmierz – 2, Tatoj – 1, samobójcza - 1

16 kwietnia 1972 r.

Stal II Mikołów - LZS URBANOWICE 0:2 (0:2)

Zespół grał w składzie – Stula – Kuśmierz, Tatoj, Wybraniec, Fabian, Danielczyk, Niemiec (Dziubany), Niemiec J, Zając, Krawczyk, Kowalski

Bramki – Krawczyk – 1, Niemiec J – 1

30 kwietnia 1972 r.

Podlasianka II - LZS URBANOWICE 4:0 (1:0)

Zespół grał w składzie – Stula – Kuśmierz, Dziubany, Ochman, Pałka A, Niemiec, Jałowy, Kowalski, Tatoj, Krawczyk, Zając

7 maja 1972 r.

LZS URBANOWICE – Orzeł Mokre 2:0 (2:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Pałka A, Dziubany, Niemiec, Wybraniec, Mych, Krawczyk, Kowalski, Zając, Żogała, Tatoj,

Bramki – Żogała – 1, Niemiec – 1

14 maja 1972 r.

Górnik II Kostuchna - LZS URBANOWICE 9:0 (4:0)

Zespół grał w składzie – Knapek – Bołdys, Kuśmierz, Niemiec, Fabian, Latocha, Zając, Kowalski, Krawczyk, Sajdutko, Kamięszczyk

21 maja 1972 r.

LZS URBANOWICE – Pogoń II Ruda Śląska 1:5

Zespół grał w składzie – Hwastek – Fabian, Pałka A, Bobla, Sajdutko (Myrda) Kroczek, Niemiec, Kowalski, Zając, Danielczyk J, Wybraniec

Bramki – Wybraniec – 1

28 maja 1972 r.

Górnik II Szopienice - LZS URBANOWICE 2:4 (1:0)

Zespół grał w składzie – Knapek –Fabian, Dziubany, Wybraniec, Pełka A, Niemiec, Kroczek, Kowalski, Grzesica (Jałowy) Dejas, Pawlik

Bramki – Kowalski – 2, Niemiec – 1, Kroczek - 1

1 czerwca 1972 r.

LZS URBANOWICE – Siemianowiczanka II 2:3

Zespół grał w składzie – Bizacki H (Knapek) – Wybraniec (Pałka A), Dziubany, Danielczyk M, Zając, Niemiec, Kroczek, Kowalski, Dejas, Krawczyk, Pawlik

Bramki – Kowalski – 1, Dejas – 1

4 czerwca 1972 roku

LZS Woszczyce – LZS Urbanowice 2:1 (0:1)

Zespół grał w składzie – Kroczek – Fabian, Pałka A, Danielczyk J, Zając, Krawczyk, Wybraniec, Kowalski, Dejas, Niemiec, Pawlik

Bramki – samobójcza

7 czerwca 1972 r.

LZS URBANOWICE – Śląsk II Świętochłowice 2:1 (0:0)

Zespół grał w składzie – Knapek –Pałka, Tatoj, Wybraniec, Zając, Danielczyk J, Niemiec, Pawlik, Krawczyk, Dejas, Kowalski

Bramki –Dejas – 1, Niemiec – 1,

11 czerwca 1972 r.

LZS URBANOWICE – Górnik 09 II Mysłowice 0:3

Zespół grał w składzie – Knapek –Pałka, Tatoj, Wybraniec, Fabian, Zając, Niemiec, Czauderna, Danielczyk M, Danielczyk J, Kowalski

Koniec rozgrywek w klasie B grupa II, jesień – wiosna 1971-1972. LZS Urbanowice rozegrał w rundzie wiosennej 13 meczy wygrywając 5, przegrywając 8 bramki 16-33.

W całym sezonie wygraliśmy 12 meczów zdobywając w sumie 24 punktów, bramki 37-56.

Bramki w sezonie 1971/72 zdobyli:

Kowalski – 7

Jan Tatoj – 6,

Niemiec – 4

Zając – 3

Kuśmierz – 3

Danielczyk J – 2

Żogała – 2

Krawczk - 1

Dejas - 2

Konieczny – 1

Wybraniec – 1

Kroczek – 1

Samobójcze - 2

W dniu 4 października 1972 r. klub sportowy LZS Urbanowice postanowiono rozwiązać.

Przyczyn było wiele z których najważniejsza nie wywiązanie się z umowy zakładu opiekuńczego IGLOPOL – Ogrodnik na dostawę samochodu na mecze wyjazdowe, co w latach 70-tych stwarzało wielkie trudności komunikacyjne. Nałożyły się również zaległości finansowe szczególnie wobec sędziów piłkarskich. Jednak największy problem powstał wśród samych zawodników.

Ze względu na dość słabe wyniki czysto sportowe część zawodników zrezygnowała z amatorskiego uprawiania sportu, ponadto część z zawodników założyła rodziny, podjęła pracę zawodową.

Pieczątki klubowe złożono w Radzie Powiatowej Ludowych Zespołów Sportowych w Tychach. Pozostały sprzęt sportowy przekazano do Szkoły Podstawowej w Jaroszowcach natomiast sprzęt zużyty i zniszczony został skasowany.

Opracowano na podstawie KRONIKI LZS URBANOWICE podpisanej przez pana Kazimierza Bołdysa.

Za błędy w danych osobowych wynikach itd. serdecznie przepraszam ale o oficjalnych źródłach nie ma mowy. Chętnych do poprawy lub do otrzymania wersji drukowanej zapraszam, Prezes JUWe Marek Demko

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości