Podsumowanie historycznego sezonu

W tym tygodniu podsumowujemy statystycznie sezon 2015/2016 pod wodzą trenera Grzegorza Broncla.

Podsumowując sezon należy podkreślić wyrównany skład i szeroką kadrę.  W sezonie były i momenty pozytywne jak wysokie zwycięstwa z LKS Gardawice (13-0) i Iskrą Pszczyna (6-0), Leśnikiem Kobiór (6-0), Czaplą Kryry (5-0) jak i wpadki (szczególnie u siebie z LKS Frydek (2-3) i Sokołem Orzesze (0-3), LKS Rudołtowice -Ćwiklice (0-1) na wyjeździe z LKS Gardawice (JUWe gospodarzem wynik 2-1) Drużyna jednak zawsze walczyła do końca co zapewniało nam punkty w ostatnich minutach meczu - LKS Rudołtowice (91 minuta), Studzienice (94 minuta), Wisła Wielka (88 minuta),  Fortuna Wyry (91 minuta).LKS Studzionka (87 minuta)

Podsumowując samą rundę wiosenną należy podkreślić że cały czas goniliśmy rywali. Awans historyczny wywalczyliśmy w ostatniej kolejce. Awans jednak nie zależał jedynie od nas. Nasi rywale szczególnie Radostowice i Studzionka i Wisła Wielka też gubili niespodziewanie punkty co pozwoliło nam szybko dogonić rywala i walczyć do ostatniej kolejki.

Ilość porażek 8 - u siebie 4, na wyjeździe 4

Bramki - 79 -35 (+ 44) - u siebie 52 - 16 (+36), na wyjeździe 27-19 (+ 8)

Runda wiosenna 2016 r.

Ilość punktów - 32 u siebie 15, na wyjeździe 17

Ilość zwycięstw - 10 - u siebie 5, na wyjeździe 5

Ilość remisów - 2 - u siebie 0, na wyjeździe 2

Ilość porażek 3 - u siebie 2, na wyjeździe 1

Bramki - 39-16 (+ 23) - u siebie 21- 7 (+14), na wyjeździe 18-9 (+ 9)

Bramki - zdobyliśmy 79 bramek średnia 2,63 na mecz: strzelali - 16 – Hornik Bartosz, 13 – Kaczmarczyk Robert, 8 – Firlej Krzysztof, 6 – Kaczmarczyk Rafał, Wendreński Rafał, 5 – Nguyenduy Michał, 4 – Kostrzewa Grzegorz, 3 – Haśnik Piotr, Mikolasz Jacek, 2 – Białorucki Grzegorz, Czarnecki Tomasz, Gorki Łukasz, Michalski Grzegorz, Nyga Damian, 1 – Bobla Szymon, Gąsior Łukasz, Kryla Damian, Pomietło Michał + 1 samobójcza – Waliczek Szymon (Rudołtowice)

W punktacji kanadyjskiej bramki plus asysty najlepszy był Bartosz Hornik 28 punktów (16 b + 12 a), następnie Robert Kaczmarczyk 26 punktów (13 b + 13 a), Krzysztof Firlej 23 punktów ( 8b + 15 a),  Rafał Wendreński 11 punktów (6 b +5 a), Rafał Kaczmarczyk -11 punktów (6 b + 5 a), Grzegorz Kostrzewa (5b + 1 a) Grzegorz Białorucki 6 punktów (2b+ 4a), Damian Nyga 6 punktów (2 b + 4 a).

Tym razem mieliśmy więcej kartek - w sumie otrzymaliśmy 51 kartek (49 żółte i 2 czerwone - Firlej i Rafał Kaczmarczyk oraz 2 czerwone w konsekwencji dwóch żółtych kartek - Białoń, Firlej )

Najwięcej otrzymali Nyga 6, Firlej 3, Robert Kaczmarczyk 6, Czarnecki 3, Białorucki 3, Hornik 3, Białoń 2 (w konsekwencji czerwona kartka), Wendreński 2,  Rafał Kaczmarczyk 2, Bobla 2, Pomietło 2.