Spotkanie zarządu

W dniu 26 stycznia 2023 r. w siedzibie klubu odbyło się spotkanie zarządu OKS JUWe wraz z trenerami. Zostały opracowane wstępne plany na cały rok. Podajemy wszystkim zainteresowanym ustalenia nowych zasad.

Sprawy organizacyjne - w związku z bardzo wysokimi podwyżkami cen mediów w tym prądu, wody, oraz nawozów jak również wzrostem kosztów pracowniczych klub musi poszukiwać nowych środków na prowadzenie dotychczasowej działalności włącznie z utrzymaniem obiektów. Otrzymane dotacje z UM Tychy zapewniają nam około 40 procent środków na utrzymanie minimalnych warunki prowadzenia klubu. W związku z powyższym ustalono:

1. Opłata podstawowa zostaje od dnia 1 marca 2023 r. podniesiona do kwoty 100 zł za miesiąc.. Zostaje zlikwidowana formuła PRO jednak zajęcia bramkarskie oraz motoryczne zostaną utrzymane dla zainteresowanych w formie zajęć dodatkowych.

2. Zostanie wprowadzony program dla sponsorów i darczyńców. Szczegóły podamy w najbliższym czasie jednak planujemy sprzedaż pakietów sponsorskich dla firm i osób prywatnych. Pakiet złoty to koszt 2500 zł na rok, pakiet srebny to 1500 zł na rok natomiast pakiet brązowy to 500 zł na rok. Każdy sponsor zostanie wyróżniony i przedstawiony w mediach w zależności od oczekiwań i pakietu.

3. W związku z problemami z pracownikami i wysokimi kosztami  utrzymania obiektów sportowych podjęte zostaną działania celem przekazania obiektu pod zarządzanie właściciela obiektu tj. UM Tychy z końcem obecnego 2023 r.

4. W lipcu 2023 r. zostaną przeprowadzone nadzwyczajne wybory do zarządu OKS JUWe celem wyłonienia nowych władz klubu. Miejmy nadzieje że nowy zarząd poprawi funkcjonowanie obiektu oraz włączy do działania nowych członków.

Sprawy sportowe - omówiono podział grup sportowych, podział treningów, plany dotyczące letniego obozu sportowego oraz dysponowania sprzętem.

1. Podział grup :

Trener Kościelniak - grupa trampkarzy (zawodnicy urodzeni w latach 2008-2010). Dodatkowo w tej grupie będzie trenować kilku zawodników z rocznika 2007. Drużyna będzie uczestniczyć w rozgrywkach III ligi Tychy-Bielsko.

Trener Roszak - grupa młodzików i orlików (zawodnicy urodzeni w latach 20011-2014). Dodatkowym trenerem będzie trener Nyga  odpowiedzialny za roczniki 2013-14. Do rozgrywek zgłoszone zostaną grupy młodzik młodszy 2 drużyny, orlik starszy i orlik młodszy.

Trener Hornik - grupa żaków i skrzatów z podziałem na dwie grupy (zawodnicy urodzeni w latach 20015-2018). Dodatkowym trenerem będzie trener Nyga odpowiedzialny za roczniki 2013-14. Do rozgrywek zgłoszone zostanie  drużyna żaków i w okresie letnik druga drużyna skrzatów.

2. Podział treningów - do końca lutego zostanie opracowany stały harmonogram treningów z podziałem na grupy i zajęcia dodatkowe.

3. Letni obóz sportowy - zostanie zorganizowany w dniach 20.08-26.08.2023 r.  w  HOTEL- RESTAURACJA „PLANETA” Miechów- Charsznica ul. Żarnowiecka 45 czyli tam gdzie w roku 2022. Koszt około 1400 1450 zł za osobę (w związku z inflacja trudny do dokładnego oszacowania)

4. W najbliższym czasie zostanie zamówiony sprzęt celem uzupełnienia braków oraz sprzęt treningowy do zakupu przez rodziców. O szczegółach będą informować trenerzy.

5. Poruszono temat badań lekarskich. Przypominamy o konecznosci posiadania aktualnych badan lekarskich. W przypadku zawodników nowych badania muszą być przeprowadzone przez lekarza w przychodni lekarskiej. Zaproponowano dla osób chętnych badania lekarskie w siedzibie klubu dodatkowo płatne w wysokości  20 zł. Przypominamy że badania rutynowe może przeprowadzić każdy lekarz medycyny bezpłatnie i wszyscy zawodnicy są zobowiązani do posiadania ważnych przez 6 miesięcy badań.