Porażka w karnych w barażu

Trampkarze JUWe w meczu barażowym o mistrzostwo Podokręgu Tychy i awans do III ligi Bielsko Biała - Tychy przegrali po rzutach karnych 5-6. W meczu padł remis 2-2 (2-0 do przerwy). Bramki strzelał Szymon Nikiel w 9 oraz 39 minucie.

Mecz zgromadził na trybunach ponad stu kibiców - rodziców, dziadków, kolegów. Przed meczem w ramach 100 lat Niepodległości Polski odsłuchaliśmy Hymn Narodowy oraz uczciliśmy minutą ciszy zmarłego trenera Grzegorza Broncla.

Po oficjalnych uroczystościach zaczął się fantastyczny mecz z emocjami do ostatniego karnego. JUWe przy trąbkach i dopingu kibiców całkowicie przejęło inicjatywę. W 9 minucie Nikiel otrzymał podanie na skrzydło i po rajdzie erawą strona strzela na bramkę, piłka odbija się od poprzeczki i prowadzimy 1-0. Cały czas dominujemy w tym meczu. W pierwszej połowie goście oddali jeden strzał na naszą bramkę. W 39 minucie najładniejsza akcja meczu. Damian Skrobek mija najpierw dwóch rywali, następnie tzw. ruletka mija trzeciego i oddaje strzał na bramkę. Bramkarz gości jeszcze broni lecz dobija piłkę Nikiel i prowadzimy 2-0. Po przerwie dalej atakujemy i przed szansą stają Szewczyk oraz Czekaj lecz oddają strzały niecelne. Goście starają się odrobić straty strzałami z dystansu. W 61 minucie ratuje nas spojenie słupka i poprzeczki jednak w 66 minucie już tracimy gola po strzale z rzutu wolnego z 25 metrów. W 71 minucie goście wyrównują ponownie postrzale z dystansu z 20 metra. Do końca meczu nikt nie zdołał strzelić gola choć w 78 minucie należał nam się karny w polu karnym. Po meczu sędzia rozpoczął serię rzutów karnych. W pierwszej serii mamy 1-1, po drugiej 2-2, po trzeciej 2-3, po czwartej 3-4 natomiast po 5 serii ponownie remis 4-4 po obronie bramkarza. W serii dodatkowej obie drużyny strzelają gola zaś w serii 7 strzał zawodnika broni bramkarz a przeciwnik wykorzystuje kolejnego karnego i przegrywamy loterię 5-6.

Żal utraconej szansy, zawodnicy JUWe ze łzami w oczach schodzili do szatni jednak taka jest piłka ktoś musiał wygrać ktoś przegrać. Ważne by się nie poddawać tylko walczyć ponownie i może w przyszłym roku się uda. Teraz przed nami zakończenie sezonu piłkarskiego, na które zapraszamy w sobotę 17 listopada. Szczegóły wkrótce.