Pierwszy sparing

Drużyna seniorów rozegrała pierwszy mecz sparingowy w tym roku pokonując A-klasową Czułowiankę Tychy 4-1. Bramki strzelali Matusz 2, Gurbisz z karnego oraz Rodak. Zagraliśmy w składzie Pieczonka - Banaś, Szlosarek, Gurbisz, Braś, Koczy, Czupryna, Matusz, Musiolik, Kobyło, testowany oraz Krzczuk, Michalak, Rodak.

Po dwóch tygodniach treningów zawodnicy w końcu wyszli rozegrać mecz na boisku i od początku widać było ze potrzebujemy czasu na przestawienie się na tryb meczowy. Do tego wszystkiego deszcz bardzo utrudniał prowadzenie gry co przy głęboko cofniętej drużynie z Czułowa sprawiało, że sytuacji było jak na lekarstwo. Po kwadransie doczekaliśmy się już pierwszych pozytywnych akcji. Pierwszy strzał Kobyłki trafia w słupek ale w kolejnej akcji Matusz po akcji z prawej strony strzela obok bramkarza z 7 metra. W końcówce pierwszej połowy w polu karnym faulowany Musiolik a karnego skutecznie egzekwuje Gurbisz. Do pzrerwy 2-0. Po przerwie zaczynamy kilkoma dobrymi akcjami lecz dwukrotnie mamy spalonego a  raz przegrywamy walkę z bramkarzem. Niestety chwila nieuwagi tracimy gola po błędach w ustawieniu. Chwilę potem jednak wszystko wraca do normy. Po pierwszym kontrataku Rodak w sytuacji sam na sam strzela gola strzałe przy słupku. Ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie staje przed szansą lecz nie trafia minimalnie na bramkę. Czwartego gola zdobywa Matusz ponownie po akcji prawą stroną, dokładnym podaniu Kobyłki w pole karne i strzałem pod poprzeczkę. W końcówce wyprowadzamy szybkie kontry i możemy zdobyć jeszcze kilka bramek jednak odczuwalne są trudy przygotowań i braku sił. Liczyło się jednak realizowanie zadań taktycznych co wydaje się zostało zrealizowane. Za tydzień kolejny mecz z LKS Rajsko.