Wygrana z Frydkiem

W słoneczne sobotnie popołudnie JUWe pokonało LKS Frydek 4-0 (2-0 do przerwy) po bramkach Hornika z karnego (7 min), Puty (24 min), Drabika (51 min), Wendreńskiego (89 min).

Od początku zaczynamy ostro, atakujemy przeciwnika, który walczy fizycznie, siłowo i już w 3 minucie Józefowicz staje przed szansą lecz w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza. W 7 minucie w polu karnym faulowany Musiolik i Hornik pewnie strzela z rzutu karnego. Gramy długimi piłkami, gramy szeroko i czekamy na rozwój wypadków. W 24 minucie po podaniu Banasia nad linią obrony Puto wykorzystuje sytuację sam na sam i prowadzimy 2-0. W 36 minucie goście przeprowadzają szybką akcje i w sytuacji sam na sam Drabik w ostatnim momencie blokuje napastnika. Do przerwy 2-0. Po przerwie gramy spokojnie i cierpliwie konstruujemy akcje, grając pewnie w obronie. W 51 minucie rzut wolny z 25 metrów, Wrzuca piłkę Musiolik strzela Józefowicz, którego strzał zostaje zablokowany jednak dobitka Drabika wpada już do bramki. Mamy 3-0. W 89 minucie po rzucie wolnym obrońcy gości pozostawiają bez opieki Wendreńskiego, który strzela pod poprzeczkę. Sędzia kończy mecz i mamy 3 wiosenne zwycięstwo z bilansem bramkowym 13-1. Brawo zawodnicy, brawo trener. Podsumowując należy podkreślić walkę i zaangażowanie drużyny gości. Jednak pomimo ich starań spokojnie wygrywamy ten mecz. Nie stworzyliśmy może kilkunastu sytuacji jak w innych meczach lecz zagraliśmy niezwykle skutecznie co cieszy a w piłce nożnej najważniejsze są zwycięstwa, które powoli nas przybliżają do klasy okręgowej.

Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Kamila Drabika, grającego pewnie w obronie i dodatkowo skutecznego w ataku, bo 3 bramka całkowicie podcięła skrzydła drużynie gości.