Pierwsza wyjazdowa wygrana

JUWe wygrało pierwszy mecz wyjazdowy w klasie okręgowej z Pogonią Ruda Śląska 1-0 i można powiedzieć że zadanie zostało wykonane i naprawdę nie przynieśliśmy wstydu.

Początek meczu zapowiadał bardzo zacięte spotkanie. Walczyliśmy o każdy metr boiska, rywale nie potrafili zagrozić naszej bramce. W pierwszej połowie obie drużyny praktycznie nie stworzyły sytuacji bramkowych. P{o przerwie jednak mecz nabrał rumieńców. Najpierw z wolnego strzelał Robert Kaczmarczyk lecz piłkę zmierzająca w samo okienko wybija bramkarz. W 61 minucie złe wybicie piłki przez bramkarza, piłkę przejmuje Hornik i spokojnie wbija ja do bramki. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat a my wyprowadzaliśmy kontry. W 73 minucie Haśnik stanął przed 200  procentowa szansą lecz po podaniu Hornika nie trafił w bramkę z 2 metrów. W kolejnej akcji Kostrzewa nie wykorzystuje sytuacji sam na sam. Mogliśmy spokojnie grać do końca a tak graliśmy do ostatniej minuty walcząc. Ale wygraliśmy i zrównaliśmy się punktami z GTS Bojszowy i mamy szansę opuścić miejsce czerwonej latarni.

Zawodnikiem meczu uznano Jakuba Woźniaka najmłodszego na boisku (1999) za walkę o każdą piłkę i ani jednej straty. Nagrodę ufundowała firma GIBAS skup surowców wtórnych.

Po ostatniej wygranej mamy jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie i walczymy do końca.